Зима близько: ТОП-9 порад, як допомогти безпритульним тваринам в холодну пору

image
31 Жовтня 2023, 15:57
Поділитися:

Зовсім скоро настане холодна пора, а це значить, що безпритульні коти і собаки стануть особливо вразливими. Згідно статистики, в умовах нашого клімату до 70% всіх вуличних щенят та кошенят не здатні пережити свою першу зиму у житті.

А температура від -5 до -10 градусів для більшості тварин, які не знайшли укриття або домівку, стає причиною переохолодження й обмороження частин тіла. Через це тварини змушені постійно пересуватися з місця на місце. Вони майже не сплять, втомлюються, втрачають енергію. В подальшому це призводить до зниження імунітету й розвитку багатьох хвороб, а може навіть й смерті.

Долучайтесь до нашого Telegram-каналу “Головні новини Києва – 44.ua”. Там ми публікуємо ще більше новин Києва, Київської області та України.

Соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine від Kormotech поділилася цінними рекомендаціями щодо того, як кожен з нас може допомогти безпритульним хвостикам.

1. Харчування

Нагодувати вуличних тварин – це найпростіше, що можна зробити. Їжа дає їм енергію та можливість зігрітися. Доречі, раніше ми писали про те, чим можна і не можна годувати тварин.

2. Вода.

Забезпечте тварин теплою водою. Вона не так швидко замерзне, як холодна, і хвостики зможуть підтримати свій водний баланс.

3. Тимчасовий прихисток

Якщо ви бачите, що від холоду тварина сховалася у вашому під’їзді, не виганяйте її на вулицю. Подаруйте їй можливість відігрітися.

4. Домівка

Ви можете збудувати тимчасову будку із підручних матеріалів. Якщо немає такої можливості, тоді хоча б облаштуйте місце на вулиці, поділившись непотрібними ковдрами. А під ковдру можна покласти пінопласт і хвостикам буде тепліше.

5. Догляд та піклування.

Якщо ви помітили ознаки обмороження, не варто робити розтирання замерзлої тварини, адже так можна пошкодити постраждалі тканини. Краще одразу відвезти тварину на огляд до ветеринарного лікаря.

6. Постійний нагляд

Важливо регулярно перевіряти, чи все в порядку з тваринами, які оточують вас.

7. Співпраця з місцевими організаціями.

Знайдіть контакти організацій, які займаються захистом тварин. Вони зможуть вам надати підтримку чи професійні поради щодо подальших дій.

8. Родина.

Візьміть хвостика до себе у родину або тимчасову перетримку. Ви можете завітати до ветеринарного лікаря, впевнитися, що тваринка здорова, сфотографувати, написати допис у соцмережах та знайти нового господаря для кудлатика.

9. Фінансова підтримка.

Ви можете пожертвувати кошти або матеріальні ресурси місцевим організаціям, які допомагають безпритульним тваринам.

Раніше ми писали про те, чим небезпечні кліщі для людей і тварин.

Також писали про ТОП-5 перевірених притулків для тварин в Києві.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua