Зима близько: ТОП-10 речей, якими варто запастися на випадок блекауту в Києві

image
17 Жовтня 2023, 16:26
Поділитися:

Починається осінньо-зимовий період, а це означає, що російські окупанти знову будуть намагатися  атакувати столичну критичну інфраструктуру.

Енергетики радять готуватися до можливих перебоїв з електрикою. Журналісти 44.ua підготували добірку необхідних речей на випадок проблем за світлом.

Павербанк

В залежності від його потужності ви зможете не лише декілька разів зарядити мобільний телефон і залишатися на зв’язку, адже деякі моделі можуть зарядити навіть ноутбук.

Зарядна станція

Портативні зарядні станції здатні заряджати декілька мобільних телефонів одночасно + планшети, ноутбук, прилади для освітлення та іншу техніку.

ТОП-10  речей, якими варто запастися на випадок блекауту в Києві

Ліхтарики

Варто запастися одним ліхтарем на батарейках та одним – на акумуляторі. Останній можна підзаряжати, коли є електрика. А той, що на батарейках, використовувати за відсутності світла.

ТОП-10  речей, якими варто запастися на випадок блекауту в Києві

Газовий або туристичний пальник

Якщо у вас електрична плита, то варто придбати туристичний газовий пальник або міні газову плитку. Важливо достримуватись техніки безпеки.

ТОП-10  речей, якими варто запастися на випадок блекауту в Києві

Світловідбиваючі наліпки на одяг

Будуть корисні у випадку вашого переміщення в темну пору доби за відсутності вуличного освітлення. Таким чином водії зможуть бачити пішоходів.

ТОП-10  речей, якими варто запастися на випадок блекауту в Києві

Термос

Можна використовувати не тільки для зберігання напоїв, а й їжі – вона залишатиметься теплої впродовж декількох годин.

ТОП-10  речей, якими варто запастися на випадок блекауту в Києві

Термоодяг 

Підтримуватиме комфортну температуру тіла та запобігатиме переохолодженню. Туди ж теплі шкарпетки, шарфи та ковдри. Також не зайвою буде грілка.

Запас води та продуктів тривалого зберігання

Ситуація може бути непередбачуваною, то ж краще мати запас питної та технічної  води. Окрім того, варто закупити консерви, енергетичні батончики та іншу продукцію, яка не вимагає наявності електроенергії.

Запас води та продуктів тривалого зберігання

Термосумка з акумуляторами холоду

Якщо світло відсутнє довго, і продукти опиняються під загрозою псування, можна перекласти їх до термосумки, до якої покласти акумулятори холоду. Таким чином вдасться зберегти харчі довше. Замість акумуляторів можна використовувати пляшки з водою, які завчасно заморозити у морозилці. Далі сумку перенести на балкон, адже там нижча температура.ТОП-10  речей, якими варто запастися на випадок блекауту в Києві

Також при наявності газової плити, можна приготувати з м”яса тушонку. Як це зробити – ми писали тут.

Провайдер

Не всі провайдери інтернету готові до відключень світла. Якщо ви маєте павербанк, зарядну станції чи інше джерело живлення, до якого можна підключити роутер, то варто уточнити у свого провайдера, чи має він можливість надавати інтернет за відсутності електроенергії. Якщо ні – варто задуматись про його заміну.

Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua» – джерело важливих, актуальних та перевірених новин Києва, Київщини та України. Скоріше долучайтесь, щоб бути в курсі цих подій та нічого не пропустити.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua