Знищені об’єкти культури мають бути відновлені коштом росії, – ОП
4 Травня 2022, 22:25
Поділитися:

4 травня 2022 г. 22:07

Внаслідок збройної агресії рф пошкоджено та зруйновано культурні об’єкти в 56 територіальних громадах у 13 регіонах України.

Про це KВ стало відомо ззаявизаступника керівника Офісу президента Олексія Дніпрова.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Найбільших втрат і збитків наразі культурна інфраструктура зазнала в Донецькій та Луганській, Сумській і Миколаївській областях”, – зазначив він.

Також, за словами Дніпрова, суттєвих руйнувань зазнали й об’єкти культурної спадщини. Зокрема, окупанти бомбардували засновану у XV столітті Святогірську лавру, де укривалися монахи та інші люди.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Це неповний перелік зруйнованих і пошкоджених об’єктів сфери культури, оскільки частина територій наразі перебуває під російською окупацією, а частину звільнених територій розміновують”, -додав він.

Заступник керівника Офісу також констатував, що бойові дії суттєво ускладнили роботу майже всіх установ, організацій і підприємств Національної академії наук України. Деякі з них опинилися на територіях, які захопили російські загарбники. Зокрема, це Луганський природний заповідник, Чорноморський біосферний заповідник та Херсонська гідробіологічна станція. Суттєво пошкоджені інститути в Києві, Харкові, Миколаєві та Сумах. Російські окупанти завдали серйозного руйнування лабораторіям на базі Інституту проблем безпеки атомних електростанцій, розташованому в Чорнобилі.

Читайте:СвятогірськуЛаврузнов обстріляли, двоє біженців отримали поранення

Фото: соцмережі

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона