Знову буря: на Сонці чергові спалахи, метеозалежним цими вихідними буде важко

image
10 Травня 2024, 12:19
Поділитися:

Сьогодні та завтра, 10-11 травня, очікується кілька хвиль магнітних бур.

8 травня видання Space повідомило, що найактивніша пляма на Сонці в 25 циклі, AR3663, знову випустила потужний спалах.

За кілька годин пляма AR3664 також випустила спалах класу Х та кілька спалахів класу М.З

3 травня AR3663 стала джерелом п’яти спалахів класу Х і більше 20 – класу М. Це набагато більше, ніж будь-яка інша сонячна пляма за останні сім років.

Тим часом, AR3664 збільшилася більш ніж удвічі всього за 48 годин, ставши однією з найбільших сонячних плям, що спостерігаються в цьому сонячному циклі.

Категорію магнітної бурі, що прийде на Землю вже сьогодні ввечері, вже підвищили з G2 до G3, тобто вона буде сильною.

Нагадаємо, магнітні бурі спричиняють корональні викиди маси (КВМ), які супроводжують спалахи на Сонці. Фактично КВМ – це викиди плазми. Вони рухаються у напрямку до планети набагато повільніше, ніж спалахи, але коли досягають її, наслідки суттєвіші.

Коли КВМ досягає Землі, він стикається з її магнітосферою. Це створює електричні струми, які можуть проходити через електромережі. Тому напруга може коливатись, а можуть бути взагалі відключення. Струми, що генеруються на низькій навколоземній орбіті, можуть впливати на супутники, а також на радіо- та навігаційні сигнали.

Отже, перша хвиля досягне Землі ввечері, друга завтра – вдень. Зверніть увагу на самопочуття: у цей період можуть виникнути різні неприємні симптоми, зокрема нудота та головний біль.

Фахівці радять у цей період раніше лягати спати, зменшити кількість важкої, солоної ти солодкої їжі в раціоні, за можливості відмовитись від алкоголю та куріння, натомість вживати більше води.

Також непогано було б більше часу проводити на свіжому повітрі.

Це ще не все: максимальної сили магнітні бурі очікуються 13, 24, 27 травня, а потім – з 1 по 3 червня.

Нагадаємо, пізно ввечері 2 травня у Київській області небо стало червоним, а в інших регіонах можна було спостерігати “НЛО”.

Досі не підписані на наш Telegram-канал “Головні новини Києва – 44.ua”? Скоріше долучайтесь, щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua