Змова проти депутатів: хто і чому хоче знищити заказник “Зелена мрія” у Святошинському районі Києва, віддавши його під забудову
5 Жовтня 2021, 17:32
Поділитися:

5 октября 2021 г. 17:25

Оазис зелені у Святошинському районі столиці, який у березні рішенням Київради отримав статус ландшафтного заказника під назвою “Зелена мрія”, можуть віддати забудовнику, поміченому у навмисному нищенні вікових дубів. Юридичне управління Київради несподівано вирішило відкликати власну апеляційну скаргу з цього питання, розв’язавши руки забудовнику.

Про це KV дізналася з допису голови екологічної комісії Київської міської ради, очільника фракції “Батьківщина” в Київраді Дениса Москаля.

Політик нагадав, що історія з ділянкою за адресою вул. Відпочинку, 25, тягнеться з 2010 року. Тоді міська влада (на той час під керівництвом Черновецького) на невідомих підставах передала її у власність кооперативу “Світ житла”. У 2020 році власником стає ТОВ “Вуд Гейтс”, яке намагалося отримати у ДАБІ дозволи на будівництво, але марно – інспекція визнала плани забудови такими, що не відповідають нормативам.

Активно долучилися громадськість і Київрада – бо на ділянці, яку хотіли забудувати, збереглися залишки вікової дубрави. У результаті 11 березня 2021 Київрада ухвалила рішення №421/462 “Про оголошення природної території ландшафтним заказником місцевого значення “Зелена мрія”.

в Телеграм

Разом з цим забудовник вирішив оскаржити рішення в Окружному адміністративному суді Києва, який 25 червня “несподівано” пішов йому назустріч, відмінивши рішення про створення заказника. Але Київрада подала на це рішення апеляційну скаргу.

“Коли забудовник оскаржив це рішення, відомий своїми “справедливими, які не купляються ні за які гроші” рішеннями ОАСК визнав рішення Київради неправомірним. Тоді Київрада в лиці юридичного управління подала апеляцію, як це завжди робиться в таких випадках А от те, що відбулося далі, з точки зору здорового глузду зрозуміти важко – адже юридичне управління несподівано вирішило власну апеляцію відкликати. Наскільки мені відомо, подібне трапилося лише вдруге за час існування Київради. І якщо перше відкликання стосувалося землі одного с посольств, тобто було продиктоване високою міжнародною політикою – то відкликанню скарги по “Зеленій мрії” немає жодних пояснень”, – розповів Денис Москаль про ситуацію в ексклюзивному коментарі “Апострофу”.

Голова екологічної комісії переконаний, таким рішенням чиновники з юридичного управління фактично нівелюють рішення вищого органу – сесії депутатів Київської міськради, які проголосували за створення на вказаній ділянці заказника.

“Цього тижня на сесії Київради я планую вимагати від керівників юридичного управління пояснень, з якого дива вони вирішили підіграти забудовнику, який раніше був помічений у тому, що підливав під столітні дуби мастило для їх знищення. З цього приводу, до речі, відкрито кримінальне провадження. Також я планую звернутися до всіх депутатів Київради і її керівництва з питанням, чи влаштовує їх ситуація, коли чиновники, діють на перекір рішенню депутатів ради, фактично перекреслюючи їх корисні ініціативи. Тож обіцяю, що ні громадськість Святошинського району, ні я особисто, цю справу так не облишимо. І зробимо все, аби добитися справедливості у питані “Зеленої мрії”, – додав Денис Москаль.

Фото: з відкритих джерел.

КиевVласть

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА