Зі сховища поліції у Чорнобилі викрали радіоактивні речові докази
2 Травня 2022, 15:56
Поділитися:

2 травня 2022 г. 15:51

Російські окупанти пограбували сховище місцевого відділу поліції на території зони відчуження Чорнобильської АЕС. У ньому поліцейські зберігали вилучені у мародерів речі з надзвичайно високим рівнем радіації. У списку пограбованого – старовинні ікони та речі побутового вжитку.

Про цеKВ дізналася із відеоповідомлення начальника Головного управління Національної поліції в Київській області Андрія Нєбитова на YouTube-каналі.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Зокрема, він розповів, що поряд з місцями дислокації російських військ у Чорнобильській зоні розташовувався Чорнобильський відділ поліції. Після деокупації, як виявилося, він був розграбований.

“Кімнату розграбували повністю, вивезли все, і слава Богу. Всі речі, які там зберігалися, були вилучені у мародерів і сталкерів. І всі вони, як правило, від ста до тисячі разів перевищували кількість мікрорентгенів випромінювання по шкідливості для здоров’я людини” , – розповів Небітов.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За його словами, все це було зібрано та вивезено до Білорусі та Росії, і ймовірніше, розподілено по аукціонах.

“Чому по аукціонах? Тому що там зберігалися старі ікони, та інші предмети кухонного начиння. Все це зараз поширилося територією російської федерації. Та не це головне.. Ми не знали тривалий період часу, що робити з цими речами, адже якось блюзнірсько закопати ікони або кудись їх діти. Тому і була створена окрема кімната, де вони зберігалися і фонили. До цієї кімнати ніхто не підходив. Зараз ці ікони пограбували і, як кажуть, моліться собі на здоров’я”, – додав він.

Нагадаємо, що у Київській області станом на 2 травня правоохоронці вже знайшли, оглянули та передали до судово-медичних установ для встановлення причини загибелі 1 202 тіла українських громадян. Водночас 300 осіб лишається зниклими безвісти.

Читайте: Кладовища і ліси Київщини заміновані найбільше

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона