Житлові програми для військових у Броварах: як скористатися | Трибуна

Житлові програми для військових у Броварах: як скористатися | Трибуна
19 Червня 2024, 19:23
Поділитися:

Законодавство України передбачає надання військовим певних категорій та членам сімей загиблих безоплатне житло. Як скористатися такою можливістю в Броварах?

«Наразі управління соцзахисту Броварської громади виконує державну програму з грошової компенсації на придбання житла для учасників бойових дій згідно постанов Кабінету Міністрів України за №214, 280 та 719. При виконкомі міськради діє комісія з призначення такої грошової компенсації на придбання житла відповідно до цієї державної програми», – повідомила начальниця управління соцзахисту населення Алла Петренко.

Державна допомога згідно постанови Кабміну №719, де мова про надання грошової компенсації на придбання житла для осіб із інвалідністю через війну, які брали участь в АТО, наразі найактуальніша і фінансується державою найбільше.

Нині по цій постанові на обліку в Броварській громаді перебуває 30 осіб із числа осіб із інвалідністю та які потребують поліпшення умов проживання.

Також із 2018 року діє постанова КМУ №214, що регулює питання компенсації вартості житла учасникам бойових дій на території інших держав. Переважно мова про «афганців». Нині на обліку в Броварській громаді перебуває 4 особи, що потребують поліпшення житлових умов.

Постанова КМУ №280 діє з 2018 року та регулює житлові питання учасників бойових дій, які стали внутрішньо переміщеними особами ще до початку повномасштабного вторгнення (здебільшого з Донецької та Луганської областей). По цій постанові на обліку перебуває 17 осіб.

Члени сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли через поранення, контузії, каліцтва або захворювання, отримані під час безпосередньої участі в антитерористичній операції,  здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росіїпроти України, також можуть звернутися за отриманням грошової компенсації на придбання житла.

Якщо є хоча б одна умова, прописана в постановах, військового ставлять на квартоблік у загальну чергу.
Компенсація ж розраховується по формулі, де визначальні критерії – це опосередкована вартість житла в регіоні та квадратні метри житла, передбачені особі відповідною постановою. За «зайву» площу нової квартири треба буде доплатити з власної кишені.

«При розрахунку суми компенсації в кожному окремому випадку комісія зважає на склад сім’ї, житлові умови, тощо. Тож і суми компенсацій, звісно, різні, але якщо військовий без дітей та дружини, то, в середньому, компенсується 1 млн 900 тис. грн. Якщо в складі сім’ї троє осіб, то компенсація в середньому складає 2 млн 780 тис. грн», – повідомила заступниця начальника управління соцзахисту населення – начальниця відділу з питань ветеранської політики Марина Кісліцина.

Квартиру або будинок не обов’язково купувати в Броварській громаді, навіть якщо саме тут особа стояла на квартобліку. Але й продати таке майно перші 3 роки військовий не має права.

«У минулому році за рахунок державного бюджету в Броварській громаді  забезпечили житлом 13 осіб із інвалідністю через поранення на війні, 8 осіб із числа УБД ВПО та 2-ох «афганців».
На цей рік фінансування з держбюджету ще не надходило», – додала Марина Кісліцина

Загалом із 2018 року держава забезпечила житлом 77 військових Броварської громади, 55 осіб із інвалідністю через поранення на війні, 7 «афганців» та 15 учасників бойових дій ВПО.

Для діючих військових, які не підпадають під дію відповідних постанов, наразі не передбачено програм із компенсації вартості житла, тож варто розраховувати на пільгові кредитні програми, які проводять банківські установи, або програму державної пільгової іпотеки.

Які документи слід подати для того, щоб стати в чергу на отримання безоплатного житла та за детальними роз’ясненнями варто звертатись до управління соціального захисту населення Броварської міськради за адресою: м. Бровари, вул. Героїв України 18, каб. 205, 207, тел. 6-02-40, 6-11-59.

Читайте також:

Військова пенсія-2024: як визначається розмір
Покращення для ветеранів: в Україні полегшили доступ до житлових пільг
Пакування посилок кур’єром – нова послуга від Нової пошти
Виїзд дитини за кордон: чи необхідна згода обох батьків?

Джерело: Трибуна – Бровари