Жителів Київщини запрошують на вихідні в Яготин
image
8 Жовтня 2021, 12:47
Поділитися:

П’ята зупинка: Яготинський парк.

Відстань від Алеї Слави: 210 м.

Що подивитись: Яготинський парк приваблює туристів значною кількістю розташованих в ньому пам’яток. Обов’язковою для відвідування є картинна галерея, споруда якої є збереженою до нашого часу пам’яткою провінційного зодчества кінця ХVІІІ – початку ХІХ століття.

Шоста зупинка: центр Яготина.

Відстань від парку: 350 м.

Що подивитись: центр Яготина був забудований у ХІХ ст. Тут знаходилися будівлі промислового містечка.

Сьома зупинка: герб Яготина.

Відстань від парку: 2,7 км.

Що подивитись: з‘явився він завдяки відкритому конкурсу, що тривав з 1988 року по 1989 рік, проводила його архітектурно-художня рада Яготина. На розгляд читачів районної газети були винесені попередньо відібрані шість проектів з 22-х запропонованих. Призера конкурсу було визначено 8 червня 1989 року на засіданні архітектурно-художньої ради, на якій були присутні її члени та представники громадськості. Ним став Вадим Прінько. Робота автора-переможця найбільш яскраво відтворювала все те, що властиво місту і найбільш вдало відповідала вимогам геральдики.

Восьма зупинка: стадіон “Колос”.

Відстань від парку: 3,9 км.

Що подивитись: збудований у 1981 році. На ньому проходять спортивно-масові заходи, футбольні матчі не лише між командами міста та району, а й міжрайонні футбольні турніри. Неодноразово приїздили в місто ветерани та легенди команди «Динамо» Київ.

Дев’ята зупинка: Троїцький собор.

Відстань від парку: 700 м.

Що подивитись: Троїцький собор з дзвіницею належав до рідкісного типу великих храмів-ротонд і мав у діаметрі понад 25 метрів. Стіни його зовні оточувала відкрита колонада. У 1936 році собор зруйнували. На сьогоднішній день, за збереженими кресленнями і світлинами, він відновлений.

Повідомляє пресслужба Київської ОДАДжерело: Новини – Київська обласна державна адміністрація

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА