Зеленський: нове житло в Україні слід будувати з бомбосховищами, а старе обладнати відповідно до потреб безпеки
28 Квітня 2022, 13:33
Поділитися:

28 квітня 2022 г. 13:30

Президент Володимир Зеленський закликав ухвалити зміни до нормативно-правових актів, щоб нове житло в Україні будували з “комфортними бомбосховищами”. А старий житловий фонд слід обладнати “відповідно до потреб забезпечення безпеки громадян”. Це має стати частиною плану післявоєнної відбудови України, обговореного на Конгресі місцевих та регіональних влад.

Про цеKВ стало відомо з повідомлення на офіційному інтернет-представництві президента Володимира Зеленського, який 27 квітня 2022 року промовляв на першому за час повномасштабної війни росії проти України засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад (у форматі відеоконференції).

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Згідно повідомлення, учасники засідання обговорили План післявоєнної відбудови України, а також створення комфортних умов для життя всіх, хто був змушений залишити рідний дім через війну.

Президент наголосив, що переселенці мають бути забезпечені комфортним тимчасовим житлом на потрібний їм термін. Він також закликав ухвалити всі необхідні зміни до нормативно-правових актів, щоб нове житло в Україні обов’язково будували з комфортними бомбосховищами, а старий житловий фонд був обладнаний відповідно до потреб забезпечення безпеки громадян”.

З посиланням на заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка (він одночасно є виконавчим секретарем президії Конгресу) повідомляється, що “на сьогодні держава має надати майже 600 тисяч квартир для забезпечення переселенців житлом. Зважаючи на масштаб потреб, було обрано підхід будівництва з нуля, а також викупу готових квартир у забудовників”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Володимир Зеленський на засіданні Конгресу також поставив завдання підготувати плани відбудови міст, містечок і громад, які постраждали від російського вторгнення.

“Буде об’єднання фінансів, фахівців і технологій, які нам просто передаватимуть наші партнери. Потрібен чіткий амбітний план, щоб – у хорошому сенсі – заразити їх цим проектом, щоб вони давали своїх архітекторів, щоб ми об’єднували їх із нашими фахівцями”, – сказав президент, який при цьому “закликав не чекати закінчення війни”.

У свою чергу міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов заявив, що під час відбудови країни застосовуватимуть “усі найкращі світові практики розвитку міст з урахуванням потреб енергоефективності, наявності сучасних систем постачання, безпеки та інклюзивності”.

Читайте: Зеленський створив Нацраду з відновлення України після війни

Кирило Тимошенко анонсував створення бази даних потреб усіх населених пунктів України та концепції для них з урахуванням потреб громад.

“Для цього були сформовані 14 кластерів інфраструктури, що потребує відновлення чи модернізації. Містам і регіонам запропоновано на початок травня подати вичерпну інформацію щодо відповідних потреб”, – йдеться у релізі на президентському сайті.

У свою чергу міністр інфраструктури Олександр Кубраков розповів учасникам засідання, що збитки, завдані інфраструктурі внаслідок війни, становлять майже 90 мільярдів доларів США. Насамперед ідеться про залізничну, дорожню та мостову інфраструктуру. Кубраков твердить, що поставлена “амбітна мета” – відбудувати інфраструктуру за один-два роки.

Нагадаємо, президент Зеленський затвердив положення про Конгрес місцевої та регіональної влади у березні 2021 року. Конгрес було створено на заміну Раді розвитку громад та територій попереднього глави держави Петра Порошенка. Головою Конгресу є президент, при ньому діють президія та дві палати – регіонів та місцевої влади. Всі вони регулярно збираються на засідання разом з “вищими посадовими особами всіх гілок влади, що входять до Конгресу “за посадою”, з акцентом на Офіс президента. Найвідомішим для загалу є засідання Конгресу, що відбулось 30 вересня 2021 року, коли був прийнятий меморандум про непідвищення тарифів на опалення в сезоні 2021/2022.

Читайте: Отопление в этом сезоне не должно подорожать – меморандум Кабмина, “Нафтогаза” и АГУ

Фото: прес-служба президента

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона