Здобутки секретаря Бориспільської міської ради Владислава Байчаса – бюджет-2021
image
11 Січня 2021, 22:50
Поділитися:

11 января 2021 г. 19:03

На сесії Бориспільської міської ради затверджено бюджет на 2021 рік. Ми вивчили головний документ міста та знайшли найцікавіші моменти.

Бюджет освіти

Новоприйнятий документ можна з упевненістю назвати “освіто орієнтованим”. Адже дотація з міського бюджету лише на заробітні плати та доплати і премії вчителям та директорам закладів середньої освіти складе 39 мільйонів гривень. При чому несправедливість минулих років, коли районні вчителі отримували більшу зарплатню, ніж міські, буде подолано. З 2021 року вчителі отримуватимуть премії в розмірі 25%, надбавки за престижність в розмірі 30%, а директори та їх заступники — 50% доплати за складність роботи.

Крім цього, дошкільна та шкільна освіта отримають 908 мільйонів (із них 496 — із міського бюджету) на поточні потреби: закупівлю матеріалів, обладнання, ремонти тощо. Із них 2,7 мільйона передбачено на підготовку закладів освіти району та міста до можливості переходу на освіту з дистанційними елементами навчання через карантинні вимоги. Таким чином, кожен учитель буде забезпечений комп’ютерним та програмним забезпеченням, веб-камерами тощо для проведення уроків у віддаленому режимі.

Всього із міського бюджету утримуватимуться 15 ЗОШ, 19 ДНЗ, будинок дитячої та юнацької творчості, центр туризму і краєзнавства, табір відпочинку “Факел”, центр професійного розвитку медпрацівників, інклюзивно-ресурсний центр та дитяча музична школа.

На виплату матеріальної допомоги тим, хто цього потребуватиме, визначена сума в 3 мільйони гривень

Крім того, передбачаються витрати на пільги інвалідам по зору, медичне обслуговування особам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, заходи з оздоровлення дітей, підтримку організацій інвалідів та ветеранів тощо . Всього на соціальний захист та соціальне забезпечення передбачено витратити 38,2 мільйони бюджетних гривень.

Медицина: невідкладній бути

Невідкладна допомога Бориспільської ОТГ, створення якої було ініційовано секретарем Бориспільської міської ради Владиславом Байчасом, отримає з 1 січня 5 мільйонів гривень. Всього на підтримку КНП “Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” передбачається виділити 10 564 мільйони гривень, в т.ч. на боротьбу з коронавірусною інфекцією — 2 млн грн. Районна первинка отримає 1 мільйон на відшкодування вартості ліків та оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Видатки на КНП “ББЛІЛ” (районна лікарня) визначено в сумі 15,6 мільйони гривень.

Хворі на цукровий діабет також отримають підтримку від міста — на препарати інсуліну виділять 600 тис. грн.

Служба мера та депутатські округи

У 2021 році депутатські округи, як і раніше, отримають фінансування на невідкладні потреби та ремонти. На це передбачено виділити 19 млн грн.

Колл-центр (служба мера), який стане муніципальним аналогом служби 911 отримає близько 3 млн грн для забезпечення безперебійної роботи.

Стратегія для комунальних підприємств

Комунальні підприємства, які забезпечують життєдіяльність міста, отримають кошти на розвиток та утримання дорожньої інфраструктури (4 млн грн) та благоустрій територій громади (майже 50 млн грн). На виконання Програми контролю утримання та розмноження домашніх і безпритульних тварин виділять 1,2 млн грн.

В сільських радах, що входять до Бориспільської ОТГ, будуть функціонувати спеціальні центри з обслуговування громадян. Так, зокрема, у кожній сільраді працюватимуть землевпорядник, спеціаліст з нарахування пільг та субсидій, спеціаліст із вчинення нотаріальних дій.

Незавершені об’єкти добудують

На перехідні об’єкти, будівництво яких було розпочато у 2020 році, але не завершилося, виділять 65 мільйонів гривень. Таким чином, планується добудова ДНЗ на вул. Момота, об’єктів на території КРП “ББЛІЛ”, школи на вул. Момота та ін.

Культура і мистецтво, фізкультура і спорт

Установи та заклади культури і мистецтв у 2021 році отримають близько 26,5 мільйонів гривень. У складі видатків — фінансування муніципального театру, міських та сільських бібліотек, Бориспільського історичного та Іванківського краєзнавчого музеїв. Крім того, на 12 млн будуть профінансовані будинки культури та клуби.

На фінансування спортивних закладів бюджетом передбачено майже 19 млн грн. За рахунок цих коштів проводитимуться спортивні заклади, функціонуватимуть ДЮСШ та центр спорту і фізичного здоров’я населення.

Фото: пресслужба

КиевVласть

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА