Збитки від війни села Мотижин на Київщині становлять майже 1,1 млрд гривень
6 Травня 2022, 17:54
Поділитися:

6 травня 2022 г. 17:51

Збитки інфраструктури лише одного села Мощун на Київщині від війни становлять майже 1,1 млрд гривень. Найбільша сума збитків завдана селу через руйнування приватних будинків та складає 954 млн гривень.

Про це KВ дізналася з оцінки KSE Institute в межах проєкту “Росія заплатить”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

“Оцифрована інформація про інфраструктуру с. Мощун — це найточніші на сьогодні дані оцінки збитків. Вони були зібрані через оцифрування високоточних знімків з дронів. Це дозволяє оцінити рівень руйнувань, скласти теплову карту пошкоджень та рівнів бомбардувань. Відповідно до звіту RebuildUA та KSE Institute, оцифрування інформації інфраструктури селища свідчить про те, що під час війни у Мощуні було зруйновано та пошкоджено дві тисячі будівель. Зокрема, 921 приватний будинок, ще стільки ж — господарських будівель та споруд. Внаслідок бойових дій також були зруйновані та пошкоджені 20 промислових будівель, 18 теплиць, 3 магазини, 2 готелі, школа, церква, будинок культури та відділення пошти”, – повідомляють експерти.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Оцінка інституту свідчить, що найбільша сума збитків завдана селу через руйнування приватних будинків та складає 954 млн гривень або 32,6 млн доларів. Збитки від пошкоджень та руйнувань господарських приміщень оцінюються в 94 млн гривень або понад 3,2 млн доларів. Втрати активів промислових обʼєктів становлять 21 мільйон гривень або 718,6 тисячі доларів.

Детальний звіт з оцифруванням зруйнованої інфраструктури села Мощун Київської області та оцінкою збитків доступний за посиланням.

Обрахунок збитків інфраструктури села Мощун проводився на основі даних, зібраних в рамках проєкту RebuildUA, який ініціювали SmartFarming та Вкурсі Агро.

Раніше KВ повідомляла, що в п’ятницю, 6 травня, ландшафтний парк “Добропарк” в Мотижині на Київщині знову починає приймати відвідувачів.

Читайте: З 6 травня відновлює свою роботу “Добропарк” на Київщині

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона