Заволодіння будівлями Нацкінематеки на околиці Києва: семеро осіб отримали підозри

image
1 Лютого 2023, 19:41
Поділитися:

1 лютого 2023 г. 19:23

Сьогодні, 1 лютого 2023 року, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомили сімом особам про підозру у заволодінні нерухомістю держпідприємства “Національна кінематека України” (ДП “НКУ”). Йдеться про 14 будівель та споруд на околиці Києва, орієнтовна вартість яких становить майже 42 млн гривень.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Згідно з повідомленням, серед підозрюваних:

заступниця міністра культури України (2014-2019 рр.);

начальник управління Міністерства культури України (2017-2020 рр.)

перший заступник генерального директора ДП “НКУ” (2016-2019 рр.);

арбітражний керуючий – керуючий санацією ДП “НКУ” (2019-2020 рр.);

два організатори злочинної схеми – бенефіціарні власники низки ТОВ;

керівник ТОВ – покупець майнового комплексу ДП “НКУ”.

Дії учасників злочину кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 з урахуванням ступеня співучасті.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“За версією слідства, упродовж 2016-2019 рр. організатори злочинної схеми розробили план санації ДП “НКУ”, яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, з метою заволодіти майном підприємства за цінами, нижче ринкових. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й ДП “НКУ”, які погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ, яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною”, – йдеться в повідомленні.

Зібрані антикорупційними органами матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом Києва результатів аукціону з продажу майна ДП “Національна кінематека України”. Рішення підтвердив Верховний Суд, що забезпечило повернення у власність державного підприємства незаконно втраченої нерухомості.

Нагадаємо, прокурором САП за матеріалами НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мера Білої Церкви Геннадія Дикого та власника недобудови за обвинуваченням у завданні понад 8,7 млн гривень збитків під час придбання нерухомості.

Читайте: У столиці посадовців Подільської РДА та підрядника судитимуть у справі розкрадання 2, 6 млн гривень на благоустрої Андріївського узвозу

Фото: САП

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона