Заповнення поля «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування

image
25 Жовтня 2023, 11:21
Поділитися:

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що для обрання/переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву про застосування спрощеної системи оподаткування – п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України.

Форму Заяви затверджено наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308.

У Заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема, місце провадження господарської діяльності.

У випадку зміни, зокрема, місця провадження господарської діяльності, відповідно до п. 298.5 ст. 298 ПКУ платниками єдиного податку І та ІІ  груп Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни – п. 298.5 ст. 298 ПКУ.

У разі зміни податкової адреси СГ, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку ІІІ групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни – п. 298.6 ст. 298 ПКУ.

Реєстрація СГ як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку – п. 299.1 ст. 299 ПКУ, до реєстру платників єдиного податку вноситься, зокрема, місце провадження господарської діяльності – п. 299.7 ст. 299 ПКУ.

Формою Заяви передбачено заповнення поля 6 «Місце провадження господарської діяльності», в якому зазначається наступна інформація:

– код за КОАТУУ заповнюється відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України, затвердженого наказом Державної служби статистики України від 31.10.1997 № 659 зі змінами та доповненнями, розміщений на офіційному вебсайті Державної служби статистики України;

– область, район, населений пункт;

– вулиця, номер будинку/офісу/квартири;

– індекс.

ФОП, яка прийняла рішення здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, має дотримуватись вимог ст. 298 ПКУ та зазначати в Заяві обов’язкові відомості, у тому числі «Місце провадження господарської діяльності».

ФОП – платник єдиного податку, який планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначає: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Джерело: Сайт Міської Ради міста Фастів