Законопроєкт №7398 про будівництво нових сховищ і укриттів ухвалено

Законопроєкт №7398 про будівництво нових сховищ і укриттів ухвалено
30 Липня 2022, 12:10
Поділитися:

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт № 7398, у розробці якого брала участь команда BRDO. Цей документ створить умови для будівництва споруд цивільного захисту та споруд подвійного призначення відповідно до рівня загроз, що виникли внаслідок повномасштабної агресії РФ.

Відтепер нові будівлі зі значним (СС3) і середнім (СС2) класами наслідків, у яких постійно перебуватимуть понад 50 осіб або періодично перебувають понад 100 осіб, а також інші об’єкти будівництва відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України, обовʼязково матимуть:

захисні споруди цивільного захисту (сховища й протирадіаційне укриття)
або споруди подвійного призначення (наземні або підземні будівлі/споруди чи їх окремі частини, що спроєктовані або пристосовані для використання за основним функціональним призначенням, у тому числі для захисту населення, та в яких створені умови для тимчасового перебування людей).

Це означає, що нові багатоквартирні будинки, офісні центри й подібні споруди матимуть сучасні сховища або укриття, і не треба буде терміново переоблаштовувати паркінги під бомбосховища в разі загрози.

Навіть більше — без розділу щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту навіть не розроблятиметься проєктна документація на будівництво, не буде можливості отримати право на виконання будівельних робіт та прийняти в експлуатацію завершений об’єкт.

Важливо, що всі нові сховища та укриття мають бути доступними для людей з обмеженими можливостями та інших маломобільних груп населення.

Якщо ж збудована споруда не відповідає вимогам щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту, то це є підставою для органу державного архітектурно-будівельного контролю відмовити у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта.

Крім того, законом передбачаються такі нововведення:

відповідальні за утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням — їхні власники, користувачі, юридичні особи, на балансі яких такі споруди перебувають, за рахунок власних коштів;
сховища та укриття, незалежно від форми власності, повинні приводитися у готовність до прийому населення у термін, що не перевищує 24 годин (у разі переведення єдиної державної системи цивільного захисту, її складових в режим підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану та в особливий період);
істотною умовою договору оренди захисних споруд цивільного захисту (його частини), яке перебуває у державній або комунальній власності, буде можливість розірвання такого договору в односторонньому порядку, у разі:
   порушення порядку його використання у мирний час для господарських, культурних і побутових потреб;невиконання орендарем вимог щодо приведення захисної споруди цивільного захисту у готовність до прийому населення у вищезазначених випадках.

Якщо ж орендар відмовляється звільнити захисну споруду цивільного захисту (її частину) або неможливо встановити її місцеперебування, то до такої споруди здійснюється доступ без отримання згоди її користувача. Такий доступ здійснюється відповідно до положень статті 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» і у випадку, щоб привести захисну споруду у готовність до прийому населення.

Підписуйтесь на нас в соцмережах та слідкуйте за новинами

Наш Telegram канал.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Джерело: Новини Білої Церкви – головні та останні новини БЦ сьогодні, події в Білій Церкві