Захистіться від ризиків | Газета Вишгород

image
1 Серпня 2020, 03:07
Поділитися:

30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. Торгівля людьми — одна із актуальних проблем сучасного світу і один із найтяжчих злочинів. Це не лише сучасна форма рабства, яке порушує права людини, а й тяжка форма насильства.
Жодна країна світу не може убезпечити себе від торгівлі людьми, і Україна не є виключенням. Особлива суспільна небезпека цього виду злочину полягає в тому, що людина стає предметом купівлі-продажу, фактично річчю, яку злочинці можуть купити, продати, віддати під заставу, піддати трудовій експлуатації, змусити до насильницького донорства, вбити.
Пропонуємо декілька порад для того, щоб захистити себе від ризиків під час оформлення документів для роботи за кордоном:

Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи, крім офіційних службовців! Завжди самі отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи. Це врятує вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати ваші документи для вчинення інших злочинів.Обов’язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. У разі необхідності вони можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.Ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у перемовинах свою довірену особу, члена сім’ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформлюють у двох примірниках, один з яких залишається у вас.Якщо ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дають права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтеся послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.Залишайте своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорта України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, залиште їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.Якщо за кордоном ви потрапили у важку ситуацію, звертайтеся по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Оксана ЧУЙКО,
директор Вишгородської районної філії Київського ОЦЗ

Continue Reading

Джерело: Газета Вишгород