Захист прав вчителів під час мобілізації: відстрочка та збереження зарплати | Трибуна

image
28 Травня 2024, 21:38
Поділитися:

18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, відповідно до якого деякі категорії освітян отримають відстрочку від призову. Про це розповідає «Трибуна-Бровари» з посиланням на «ТСН».

Хто з освітян має право на відстрочку

Призову на військову службу під час мобілізації не підлягають:

наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь і працюють не менш ніж на 0,75 ставки;
педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови, що вони працюють не менш ніж на 0,75 ставки.

У випадку, якщо вчитель працює на 0,5 ставки або ж менше, його можуть призвати до лав Збройних сил та інших формувань. Так само, відстрочку від мобілізації не може отримати технічний педагогічний персонал.

Чи зберігається за мобілізованим вчителем робоче місце та зарплата

Українським законодавством передбачено збереження за мобілізованим представником системи освіти його робочого місця та посади. Роботодавець має дотримуватися цієї норми. Тобто, вчитель може повернутися до школи або гімназії після демобілізації.

Проте закон не зобов’язує роботодавця продовжувати виплачувати заробітну плату мобілізованому співробітнику. Вона може бути збережена, якщо роботодавець виявить таке бажання.

КОЛАЖ – Андрій Захарченко

Читайте також:

Про броварську вчительку, звільнену з полону, зняли документальний фільм. ФОТО, ВІДЕО

У Броварах 7-ий ліцей заплановано зробити освітнім закладом, де навчатимуться лише 10-12 класи. Батьки проти

У Міносвіти розпочали роботу над оновленням шкільної дисципліни «Захист України». ВІДЕО

Зняття з військового обліку у воєнний час: хто, як і чому?

Джерело: Трибуна – Бровари