Захворювання на грип і ГРВІ перевищили епідемпоріг у Броварській громаді | Трибуна

Захворювання на грип і ГРВІ перевищили епідемпоріг у Броварській громаді | Трибуна
5 Лютого 2024, 19:08
Поділитися:

Про це на оперативній нараді повідомили фахівці. За словами директорки Броварської районної філії ДУ “Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Олени Левченко, щотижневий моніторинг гострих респіраторних вірусних інфекцій засвідчив перевищення епідеміологічного порогу.

Підвищення відбулось здебільшого за рахунок захворюваності серед дитячого населення – 65% випадків, переважно фіксують випадки захворювання на грип А.

Своєю чергою директор первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов повідомив, що минулого тижня зареєстровано 1470 випадків захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції, з них 963 випадки – серед дітей і 507 – серед дорослих. Також діагностовано 29 випадків пневмоній, із них 12 – у дітей, одну дитину госпіталізували.

Ігор Кравцов зазначив, що через високе навантаження на лікарів швидкої допомоги, бригада, яка базується в Требухові, бере на себе також виклики до дітей на районі Торгмаш. Це пов’язано з тим, що ГРВІ супроводжується високою температурою, яку лікарі збивають медикаментозно і відслідковують стан пацієнтів протягом певного часу. Тож бригади затримуються за адресами, аби впевнитись у покращенні стану дітей.

Про високу завантаженість лікарні повідомив і директор ББКЛ Валентин Багнюк: терапевтичне, пульмонологічне, лор-відділення заповнені повністю, обидві реанімації також перевантажені.

Валентин Багнюк відзначив, що останнім часом дуже багатьох пацієнтів привозять у вкрай важкому стані, більшості потрібна реанімаційна допомога. Найбільша завантаженість прийомного відділення відмічалась на вихідних: черги сягали 50-70 осіб.

Медики вчергове закликають уважно ставитись до свого здоров’я і ВЧАСНО звертатись по медичну допомогу. Олена Левченко нагадала, що щеплення від грипу є дієвим методом запобігти захворюванню.

Читайте також:

«Температура під 40 тримається до тижня»: у Броварській громаді – аномальне зростання хворих на пневмонію

Легалізація медичного канабісу: перелік хвороб і станів для призначення ліків затвердить МОЗ

Броварський благодійний фонд «Інна» продовжує допомагати хворим на рак боротися зі смертельною недугою

У Броварській лікарні серцево-судинні захворювання лікує вся лівоборежна Київщина

Джерело: Трибуна – Бровари