За період повномасштабного вторгнення окупанти вивезли до рф та ТОТ більше 6 тисяч дітей

За період повномасштабного вторгнення окупанти вивезли до рф та ТОТ більше 6 тисяч дітей
7 Листопада 2022, 15:29
Поділитися:

7 листопада 2022 г. 15:27

За період повномасштабного вторгнення окупантививезли до російської федерації та на непідконтрольні Україні території 6 032 дитини.

Про це KВ стало відомо з повідомлення керівниці управління Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Олени Вихор в ефірі марафонуСуспільного.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Вихоррозповіла, що за останніми даними до рф були депортовані 6 032 дітей.

“Але мушу уточнити — це не тільки ті діти, які були депортовані до рф, а на територію, непідконтрольну українській владі. Фактично це діти України, викрадені солдатами росії і вивезені на територію, де не діють закони як України, так і гуманності. 4 листопада ввечері ми отримали інформацію про те, що 12 дітей з олешківського дитбудинку-інтернату, де знаходяться діти з інвалідністю, були вивезені на так зване оздоровлення до Сімферопольського району. Тобто ще 12 діток з інвалідністю стали жертвами геноциду, який вчиняє росія проти народу України”, — розповіла вона.

Вихор додала, що влада також розглядає той варіант, коли батьки самостійно ухвалюють рішення і підписують будь-які заяви, що вони погоджуються на так зване оздоровлення.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“На них поширюються соціальні гарантії для депортованих дітей. Звернутися про такі факти можуть не обов’язково батьки. Це можуть бути сусіди, знайомі, З’ясовувати усіма засобами, де дитина”, — зауважила керівниця управління Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини.

Зазначаться, що батьки, які розшукують дітей можуть звернутися по допомогу за телефоном:0-800-50-17-20.

Нагадаємо, вУкраїні працює державний портал для розшуку дітей –інформаційна платформа “Діти війни”, що допомагає правоохоронним органам збирати дані про юних українців, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були переміщені на тимчасово окуповані території та депортовані до рф.

Читайте:За вісім місяців поліцейські Києва розшукали та повернули додому майже 600 зниклих дітей

Фото: Укрінформ

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона