З Києва до США намагались вивезти палеонтологічний скарб, якому 407 млн років, – ФОТО

image
5 Вересня 2023, 13:56
Поділитися:

Столичні митники зберегли від незаконного вивезення до США древніх каменів, віком 407 млн років з відбитками вимерлої панцирної риби часів раннього девону (геологічний період палеозойської ери).

Про це повідомляє Київська митниця.

З Києва намагались вивезти унікальні камені

Їх намагались вивезти у міжнародному поштовому відправленні. Митники запідозрили, що камені можуть мати давнє походження, а тому направили їх на експертизу до Національного науково-природничого музею.

З Києва намагались вивезти унікальні камені

“Як визначили експерти, виявлені митниками камені є плитками відомого древнього червоного пісковика з відбитками вимерлої панцирної риби. На двох зразках є відбитки одного панциря риби виду Stentiopelta pustulata. Третій зразок теж є фрагментом давньої панцирної риби, вид якої наразі ще визначається. Четвертий камінчик є просто уламком одного зі зразків. Їх місце знахідки – Поділля, басейн річки Дністер”, – йдеться в повідомленні Київської митниці.

З Києва намагались вивезти унікальні камені

Експерти зазначили, що відправлені їм зразки є оригінальними відбитками фосилій з двох боків, яким 407 млн грн.

З Києва намагались вивезти унікальні камені

Митники додали, що на вивезення історичних та культурних цінностей за межі України необхідне погодження Мінкульту, якого у громадянина не було. На нього склали протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

З Києва намагались вивезти унікальні камені

Палеонтологічні цінності вилучено.

Ще більше новин читайте в нашому Telegram-каналі «Головні новини Києва – 44.ua» та не забувайте долучатись, щоб бути в курсі всіх подій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua