Яйця по 7 гривень для Бучанських дитсадочків: останні подробиці

Яйця по 7 гривень для Бучанських дитсадочків: останні подробиці
7 Лютого 2024, 11:09
Поділитися:

Всі наші читачі швидше за все, вже чули цю резонансну історію, на днях все ніби вирішили, але нові подробиці справи Вас точно здивують.

З чого все почалось

17 січня Відділ освіти Бучанської міської ради провів Prozorro тендер на закупку продукції тваринництва та супутньої продукції (яєць).

На тендер відкликнулось місцеве комунальне підприємство. В кінці січня з КП «Продсервіс» підписали договір на постачання 150 000 яєць для дошкільних закладів Бучанської громади на суму 1 050 000 грн.

Собівартість 1 яйця виходить 7 грн.

За даними Мінфін, середня ціна на яйця у січні 2024 року була – 63,17 гривень. Зараз, станом на 7 лютого – 57,95 гривень

Інформація про яйця з’являється в публічному просторі в обід 5 лютого. Ближче до вечора, після того як всі медіа вже рясніють заголовками про семигривневі яйця в діло вступає Бучанська міська рада.

Зважаючи на інформацію, розміщену у відкритих джерелах, розпочато службову перевірку щодо закупівлі яєць для дитячих садків Бучанської громади.- пише БМР в Телеграмі.

Розпорядження про це видав Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Коли Перемога?

Наступного дня БМР завершує службову перевірку і заявляє, що угоду з їхнім «Продсервісом» розірвано.

Всі в захваті!, схему прикрито!, діти їстимуть нормальні яйця!, але є один маленький нюанс.

Справа в тому, що той хто й знайшов цей тендер, порахував неточність і першим написав про це в Фейсбук, виявився не просто пересічним громадянином, а найбільшим в країні експертом по яйцях.

Це був – Юрій Ніконов, той самий журналіст, який  оприлюднив інформацію про завищені ціни на закупівлю яєць для Міністерства Освіти. Пам’ятаєте яйця по 17 гривень для військових? Так, це був він!

Сьогодні, 7 лютого зранку Юрій відреагував на допис БМР про розірвання угоди і помітив там одну цікаву річ, цитуємо:

Комунальне підприємство «Продсервіс» виявилось настільки упоротим, що відмовилось від поставок взагалі. Хєр з тими дітьми, посидять без яєць. Ми з принципу не будемо постачати по ринковій ціні. Бо без маржі – нецікаво? Нормальний заробіток не входить в їхні бізнес-плани? Я подивлюсь, чи ризикне мерія Бучі знизити очікувану ціну своєї закупівлі так, щоб там вже на старті не було зашито жирну маржу. Щоб їхнім борзим «продсервісникам» було нецікаво заважати іншим працювати.

Тож маленьки нюанс, про який ми говорили вище, це те, що зараз діти взагалі не їстимуть яйця. 

А Бучанська міськрада має шукати нових постачальників, проводити тендер, заключати угоду, а це ще місяць часу як мінімум. Хоча простіше було б просто наказати своїм же підлеглим поставити адекватну ринкову ціну, наприклад як нацгвардійці з Житомира, які законтрактували яйця по 4,08 грн. за штуку чи психлікарня Івано-Франківської облради, у якої яйця вийшли взагалі по 3,20 гривень.

Продовжуємо слідкувати за подіями, підписуйтесь на наш Телеграм, аби не пропустити нічого цікавого!

Джерело: 04597.com.ua

Джерело: Новини Ірпеня – головні і актуальні Ірпіньські
новини сьогодні на 04597.com.ua