Японська компанія проведе в Ірпінській громаді дослідження у рамках пілотного проєкту із переробки сміття

Японська компанія проведе в Ірпінській громаді дослідження у рамках пілотного проєкту із переробки сміття
19 Жовтня 2023, 15:12
Поділитися:

Дивитись відео на сайті

Японська компанія Padeco проведе в Ірпінській громаді дослідження у рамках пілотного проєкту із переробки сміття — URBAN RIG. З такою ініціативою до Ірпеня завітали регіональний радник Padeco Кокі Хіно та представник київського офісу компанії Володимир Гаркавий. Про це повідомив Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

Padeco – міжнародна консалтингова компанія, яка уповноважена міністерством економіки Японії вибирати та аналізувати проєкти для фінансування в Україні.

«Технологію пропонують інноваційну – переробляти побутові відходи у спеціальному апараті за допомогою високотемпературного пару. На виході обіцяють корисну у промисловості сировину і суттєве зменщення об’єму відходів. Органіку перетворюватимуть на вугілля, пластик на нафтопродукти», — повідомив Олександр Маркушин.

Він також підкреслив, що крім побутового сміття, ця технологія може допомогти й з переробленням і зменшенням об’єму будівельних відходів, зокрема, бетону.

«Нам це дуже потрібно — після руйнувань, які завдали Ірпінській громаді російські окупанти, маємо великий об’єм будівельних відходів. Зараз вони здебільшого вивезені на різні звалища, та це рішення тимчасове. Для того, щоб не шкодити довкіллю маємо залучати новітні практики у переробленні сміття в Ірпінській громаді. Дякую японським партнерам за увагу та сподіваюсь на довгу плідну співпрацю!», — додав мер міста.

Для того, щоб зрозуміти, чи підходить ця технологія для наших реалій дослідникам потрібно 3 місяці. Якщо все пройде вдало та уряд Японії виділить фінансування – Ірпінська громада вже весною зможе отримати перші пробні машини для очищення навколишнього середовища.Джерело: ITV