Який був перший музичний інструмент у світі

Який був перший музичний інструмент у світі
13 Червня 2024, 11:14
Поділитися:

Музика супроводжує людство від найдавніших часів і є важливим аспектом культури, ритуалів і комунікації між людьми. Питання яким саме був найдавніший музичний інструмент є досить цікавим, адже існують різні археологічні знахідки, які доводять те, що наші пращури активно використовували музику й мали різноманітні музичні інструменти.

Найстаріші археологічні знахідки 

Одним з найдавніших знайдених археологами музичних інструментів є флейта з кісток тварин. Найстарішою флейтою, знайденою в печері Hohle Fels в Німеччині є музичний інструмент, вік якого становить понад 40 тисяч років. Ця флейта була виготовлена з кістки грифона. Важливо зазначити, що сучасні музичні інструменти попри схожу назву мають відмінне звучання й конструкцію в порівнянні з прадавніми знахідками. Наприклад, якщо вас цікавить сучасний корнет музичний інструмент знайдете більше на сайті великого магазину, де є великий вибір мідних духових. Прадавній же корнет мав вигляд вигнутого або рівного ріжка, що імітує людський голос.

Цікавим духовим інструментом, знайденим археологами є диджеріду, що традиційно використовувався австралійськими аборигенами. Вік цього інструмента сягає 1500 років. Він виготовлявся з евкаліптового дерева й утворював низький гудючий звук, який був незамінним у ритуалах і традиційних танцях. 

Деякі з народних інструментів, що використовуються в фольклорі, дійшли до наших часів. Ви можете поглянути ціни на музичні інструменти “Паті на Хаті”, де є африканські перкусійні інструменти, а також барабани інших народів світу. Ударні інструменти можливо є найдавнішими у світі. Барабани використовувалися в культурах різних народів.

Музичні інструменти еволюціонували дуже швидко й розвивалися разом із культурними й технологічними змінами в суспільстві. Поміж старовинних цивілізацій, які мали музичні інструменти варто виділити:

  • Єгипет – використовували флейти, лути, арфи та барабани;
  • Греція – відома лютнями, кіфарами й авлосами;
  • Китай – створили такий унікальний інструмент, як гуцінь;
  • Європа – органи, клавесини, віоли;
  • Азія – ситар, кото, гунг.

Музичні інструменти відіграють важливу роль в культурному розвитку людства, тому різноманіття їх вражає. З розвитком технологій будова і звучання музичних інструментів кардинально змінилися.

Від прадавніх до найсучасніших інструментів

Складно назвати точно найперший музичний інструмент, що з’явився у світі. Це пояснюється тим, що одночасно на різних континентах розвивалися абсолютно відмінні культури й народи, які створювали свої унікальні музичні інструменти, що відповідали їхнім релігійним і ритуальним потребам.

Поміж електронних музичних інструментів можна виділити:

  • електрогітари;
  • бас-гітари;
  • електроскрипки;
  • електронні педи;
  • електронні органи, фортепіано й піаніно.

Особливе місце в сучасній культурі посіла електронна музика, яка створюється за допомогою синтезатора й різних комп’ютерних програм, що імітують звучання багатьох інструментів, а також створюють унікальні ефекти.