Як знизити ризик алергії у дітей: нові наукові відкриття

Джерело: nationalgeographic.com, переклад: Хроніки Обухова
Останні дослідження показують, що раннє введення харчових алергенів може допомогти зменшити ризик розвитку алергії. Вчені рекомендують давати дітям арахіс, яйця, молоко, рибу, пшеницю, соєві продукти, горіхи та кунжут вже у віці 4-6 місяців. Це безпечно для більшості дітей, окрім тих, у кого є важка екзема або відома алергія на яйця – у таких випадках потрібно провести тестування.
Важливо не лише вводити алерген, а й регулярно залишати його в раціоні – наприклад, арахіс рекомендують давати тричі на тиждень.
Алергія на домашніх тварин та пилок: що відомо?
На відміну від харчових алергій, вплив нехарчових алергенів на розвиток чутливості складніше передбачити. Деякі дослідження показують, що контакт із шерстю тварин у перший рік життя може зменшити ризик алергій. Однак, інші дані свідчать, що контакт із пилом, тарганами та гризунами навпаки підвищує ймовірність астми.
Також існує гіпотеза «подвійного впливу», згідно з якою спосіб контакту з алергеном відіграє ключову роль. Наприклад, контакт із пилком через запалену шкіру може викликати алергію, тоді як потрапляння його через їжу – навпаки, сприяє адаптації.
Що ще може знизити ризик алергії?
Деякі дослідження показують, що:
- Грудне вигодовування може зменшити ризик розвитку алергій.
- Природні пологи сприяють більшому різноманіттю корисних бактерій у кишківнику дитини, що може позитивно впливати на імунну систему.
- Захист шкіри немовляти (зволоження при екземі) допомагає знизити ризик розвитку харчової алергії.
Хоча вчені ще не мають універсальних рекомендацій щодо профілактики всіх видів алергії, очевидно, що збалансоване харчування, здоровий спосіб життя та правильний догляд за шкірою можуть суттєво знизити ризик.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
-
Чому сучасні овочі та фрукти містять менше корисних речовин
-
Солодка небезпека: як надмірний цукор у дитинстві впливає на здоров’я на все життя
-
Чому молоді люди все частіше хворіють на рак?
-
Збалансоване харчування допомагає зменшити симптоми псоріазу
-
Активне відновлення після тренування: міф чи реальна користь