Як знайти хорошу роботу та успішно працевлаштуватися
Як зайняти хорошу вакансію і які методи для цього використовувати шукачі роботи дізнаються в цій статті.
Що потрібно перш за все
Пошук роботи за допомогою друзів – це дієвий метод, але не всі мають потрібні зв’язки та контакти, тому починають самостійний пошук вакансій.
Розпочати слід з резюме. Від правильного заповнення резюме залежить 70% успіху при працевлаштуванні. Також до резюме додається мотиваційний лист, який часто заповнюється безглуздо або не заповнюється взагалі. Цей лист потрібен для того, щоб написати роботодавцю ту інформацію, яку не дозволяє резюме: ваша мотивація, причини пошуку роботи і т.д.
Агентства з працевлаштування
Багато шукачів роботи звертаються до агентств, так як вважають, що база вакансій і професіоналізм співробітників агентства допоможуть швидко працевлаштуватися. Агентства є різні:
- рекрутингові. Вони працюють в інтересах роботодавців і не беруть платню з шукачів;
- агентства з працевлаштування. Вони реєструють шукачів в базі для підбору їм вакансій, але беруть за це гроші, часто немалі. Їх ефективність невелика і на них багато нарікань зі сторони шукачів роботи.
Перед звернення в будь-яке агентство слід ознайомитися з відгуками про нього, підписати детальний договір перед оплатою послуг і попросити контакти осіб, яких вже працевлаштовано співробітниками агентства.
Робота з кар’єрним консультантом
Кар’єрні консультанти діють на замовлення шукачів. Їх послуги коштують немало, але і ефективність в них висока. Звернення до кар’єрного консультанта доцільне для молодих спеціалістів, які не мають достатньо досвіду спілкування з роботодавцями, а також у випадках, коли особа вирішила змінити сферу роботи чи мав перерву в стажі.
Методи пошуку роботи
Основними методами є:
- онлайн-платформи;
- агентства з працевлаштування;
- газети та інша преса;
- дошки оголошень;
- сайти компаній;
- візити до компаній;
- надсилання резюме роботодавцям;
- соціальні мережі;
- рекомендації знайомих та рідних.
Відомі сайти з пошуку роботи
Цей метод дуже зручний як для шукачів, так і для роботодавців, так як це зручно, не забирає багато часу і, частіше за все, безкоштовно. Серед найвідоміших сайтів:
- work.ua;
- rabota.ua;
- jobs.ua;
Агентства з працевлаштування
Ректутингові агентства мають великі бази працедавців і вміють правильно вибирати кандидатів і вакансії. Вони безкоштовні для шукачів. Кадрові агентства беруть гроші з кандидатів, але шукають вакансії через ті ж самі методи, що і шукачі до звернення до професіоналів.
Газети та інша преса
Цей метод пошуку роботи не такий популярній, як онлайн-сайти, але також допомагає працевлаштуватися. Серед популярних друкованих видань:
- pro-robotu.com.ua;
- riu.com.ua;
- ladyjob.com.ua.
Дошки оголошень
Це не найбільш ефективний метод, але за його допомогою можна знайти вакансії робітничих спеціальностей, а також працевлаштуватися тим, в кого немає певної спеціальності.
besplatka.ua
Сайти компаній
Саме на корпоративному сайті компанії можна знайти вакансії, які пропонуються підприємством. Великі компанії з іменем не гребують цим методом, щоб привернути увагу шукачів.
Візити до компаній
Візит в відділ кадрів компанії, в якій ви хочете працювати, може бути результативним. Можливо, саме в момент вашого візиту на підприємстві є відкрита вакансія вашої спеціальності.
Надсилання резюме роботодавцям
На сайті компанії можна знайти електронну пошту відділу по роботі з персоналом і надіслати туди своє резюме. Це не найбільш влучний метод, але він може допомогти працевлаштуватися.
Соціальні мережі
Розміщення допису з інформацією про пошук роботи і його поширення друзями може донести цю інформацію до осіб, які шукають працівників. Дописи можна публікувати на сторінках таких соцмереж як:
- LinkedIn;
- Facebook;
- Google+;
- Twitter.
Рекомендації друзів, родичів, знайомих
Ваші знайомі можуть порекомендувати вас своїм роботодавцям. Часто колишні однокурсники допомагають шукачам роботи працевлаштуватися, радячи їх в компаніях, де вони самі працюють.