Як вибрати водонепроникний смартгодинник для спорту та плавання?
Багато хто думає, що смартгодинник із захистом від вологи потрібен тільки плавцям, але це помилкова думка. Вологонепроникний девайс актуальний для багатьох ситуацій, зокрема й повсякденних. Наприклад, ви можете мити руки або посуд, не знімаючи годинник, або не турбуватися про девайс, потрапляючи під зливу. Для звичайної моделі без вологозахисту потрапляння води всередину може бути згубним.
Рівні вологозахисту
Рівень захисту смартгодинника від вологи може вимірюватися в барах, атмосферах або метрах. В такому випадку кількість барів дорівнює кількості атмосфер і кожен бар (або атмосфера) становлять десять метрів. Наприклад, 2 бар = 2 АТМ = 20 м.
- Смартгодинник https://samsungshop.com.ua/wearables/shvidkij-vibir_zaxist-vid-vologi/ з рівнем вологозахисту 1-3 бар захищений від бризок, випадкових крапель і навіть сильного дощу. Однак у ньому не можна приймати душ або купатися.
- Розумний годинник із вологозахистом 5 бар і вище можна не знімати перед походом у басейн. У ньому можна плавати, але не можна пірнати з вишки і користуватися бічними кнопками у воді, щоб волога не потрапила всередину корпусу.
- Смартгодинники з показником вологозахисту 10 бар підходять для плавання в басейні та будь-яких водоймах, але без занурення на глибину.
- Девайси з рівнем захисту 20 бар можна використовувати під час занурень на глибину до 50 метрів, але не довше 2 годин.
Особливості функціоналу
Водонепроникні розумні годинники мають такий самий функціонал, як і звичайні: кількість функцій залежить від категорії девайса (повсякденні, спортивні, преміальні) і цінового сегмента.
Смартгодинники з розширеним функціоналом можуть виконувати такі завдання:
- підраховувати зроблені кроки, вимірювати показники здоров’я;
- відстежувати маршрут, швидкість, положення;
- підраховувати витрачені калорії;
- виконувати функції розумного будильника;
- відстежувати якість сну;
- сповіщати про заплановані події;
- виконувати функції плеєра і відеокамери;
- синхронізуватися зі смартфоном: приймати і здійснювати дзвінки, отримувати повідомлення;
- забезпечувати доступ в Інет;
- виконувати функції голосового асистента «Окей, Гугл!»;
- відправляти й отримувати файли;
- зберігати інформацію.
Дизайн розумних годинників із вологозахистом
Дизайн жіночих, чоловічих і дитячих смартгодинників різниться. Дитячі моделі можуть бути стриманими, нагадуючи дорослі, або мати відверто «мультяшний» дизайн з яскравими гумовими або пластиковими ремінцями, на яких зображуються казкові персонажі.
Дорослим моделям притаманні плавні лінії та стримані кольори, а також використання міцних сплавів. Чоловічі моделі трохи масивніші за жіночі або належать до категорії унісекс. Також на дизайн девайсів впливають елементи управління, як правило, вони управляються не тільки сенсором, а й кнопками, коліщатками тощо.