Як вибрати книгу в жанрі фентезі

image
31 Травня 2024, 16:21
Поділитися:

Згідно з історичними джерелами, жанр сучасного фентезі з’явився у XIX сторіччі. Вважається, що його започаткував шотландський автор Джордж Макдональд. Елементи вигаданих світів, часто засновані на міфології, почали активно проникати у казки та європейські романи про лицарів. Попри поважний вік жанру, книги фентезі дотепер мають попит серед читачів, і то немалий! Про те, як вибрати собі книгу, представлену в цій царині, — далі у статті.

Як почати читати фентезі

Цей жанр може здатися простим, однак це лише на перший погляд. Можна спокуситися яскравою обкладинкою або анотацією, що інтригує, та вибрати геть невдалий твір для знайомства. Перевіреним методом комфортного занурення в новий для себе літературний жанр може стати ознайомлення з класичними творами. Якщо йдеться про фентезі, варто звернути увагу на такі культові видання:

Джон Р. Р. Толкін, «Гобіт, або Туди й звідти». Ця книга є ідеальною точкою входу в жанр. За бажання познайомитися з епічною сагою Толкіна варто починати саме з першої книги, дія якої відбувається у світі Середзем’я. Крім цього, захоплива подорож представника народу гобітів Більбо до Сірих гір є класичною історією про становлення героя.
Анджей Сапковський, «Відьмак». Популярність відеогри за мотивами цієї саги разом із серіальною адаптацією від Netflix викликала інтерес і до книг. Потрібно знати, що історія відьмака-мисливця на монстрів Геральта з Рівії починається з двох збірок оповідань. Завдяки цьому можна відразу вирішити, чи імпонує читачеві цей всесвіт.
Террі Пратчетт, «Варта! Варта!». Місто Анк-Морпорк переживає занепад, що особливо гостро відчуває міська варта. Усе змінюється, коли до вартових долучається двометровий молодший констебль Морква. Вбивства, політика, інтриги та гумор — усе це можна знайти в книзі метра жанру.

У пошуку потрібної книги завжди допоможе книгарня ReadEat, що не сходить із вуст любителів літератури. Широкий асортимент у поєднанні з бездоганним сервісом прийдуться до смаку кожному бібліофілу.

Як вибрати книгу в жанрі фентезі

Піджанри фентезі

Цей напрям літератури має настільки великий вплив, що встиг розростися до окремих піджанрів. Фентезі може бути таким:

високе — характеризується складним багатокомпонентним світом, в якому відбуваються масштабні події;
низьке — протилежність високому фентезі, у якому реальний світ поєднується з магічним чи потойбічним;
міське — магічний світ переплітається зі звичним життям містян;
героїчне — найчастіше фокусується на історіях про мужніх легендарних героїв, які беруть участь у масштабних подіях.

Підійти до опанування нового для себе жанру літератури простіше, ніж здається.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама