Як ВПО вирішити проблему затримки виплат: поради та контакти | Трибуна

Як ВПО вирішити проблему затримки виплат: поради та контакти | Трибуна
19 Червня 2024, 20:45
Поділитися:

В Україні тривають виплати для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Тобто українці, які вимушено покинули домівки через війну, у 2024 році продовжують отримувати державну допомогу. Ці виплати здійснюють щомісячно, проте українці зі статусом ВПО скаржаться на тривалі затримки. «Трибуна-Бровари» з посиланням на «Факти ICTV» розповідає, куди звертатися, якщо на картку не приходять виплати.

Два роки тому Міністерство економіки повідомило, що для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України передбачено щомісячну допомогу від держави. Грошові виплати передбачають:

2 тис. грн для осіб від 18 років;
3 тис. грн для дітей (до 18 років) та осіб із інвалідністю.

Не приходять виплати для ВПО: куди телефонувати та що робити

Перше, що варто зробити, це не панікувати. Виплати справді можуть затримуватися з технічних причин, але всі ВПО, які мають право на державну допомогу, їх обовʼязково отримають.

Якщо гроші вже мали надійти на картку, та їх досі немає, Ви можете зателефонувати:

Мінреінтеграції (номер гарячої лінії 15-48);
до офісу уповноваженого з питань ВПО (+38 (066) 813-62-39);
звернутися у свій ЦНАП та управління соцзахисту.

Крім того, Ви можете надіслати повідомлення в месенджери офіційних сторінок Мінреінтеграції та повідомити про затримки виплат.

Після особистого звернення Ваші дані перевірять і надішлють кошти.

Чому виплати можуть затримуватись?

У Мінсоцполітики зазначають, що найголовнішою причиною затримок є технічні проблеми. Тобто всі українці, які мають право на отримання виплат, їх 100% отримають. Просто через технічні проблеми можуть відбуватися певні затримки.

«Якщо виникають затримки і виплати не надходять понад місяць – це технічні проблеми, які варто усувати якнайшвидше», – зазначають у Мінсоцполітики.

Там радять особисто звертатися за номерами, зазначеними вгорі.

Частина переселенців, які до 1 березня 2024 року отримували грошову допомогу, можуть її не отримати. Категорії осіб, які втратили право на допомогу, зазначено в Постанові кабінету міністрів 94 від 26 січня 2024 року.

Отримати допомогу можуть лише ті, хто відповідає певним критеріям майнового стану:

сім’ї, які є внутрішньо переміщеними після 1 січня 2022 року і мають дохід на одну особу менше, ніж 9 444 грн;
сім’ї, в яких є діти до 14 років, що мешкають у зоні бойових дій;
родини, у яких є діти до 14 років, що проживають у безпечних регіонах, але в цих населених пунктах не має можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання в школі відбувається в дистанційному або змішаному форматі;
сім’ї, де є особи з інвалідністю першої групи або дитина з інвалідністю, віком до 18 років, або важкохвора дитина;
мають право на виплати вагітні жінки, починаючи з 30-го тижня вагітності.

Усі працездатні члени сім’ї, окрім тих, які доглядають за немічними або інвалідами, мають протягом 30 днів із дня призначення допомоги, стати на облік у службу зайнятості. Якщо вони цього не зроблять, то допомоги не отримають.

Кому з ВПО відмовлять у виплатах

Відмовлять у виплатах людям, які придбали протягом останніх трьох місяців перед зверненням автомобіль, молодший п’яти років. І ще деяким категоріям осіб:

відмовлять у виплатах людям, які оплатили послугу або роботу на суму більше ніж 100 000 грн, або придбали нерухомість чи земельну ділянку, валюту, цінні метали та папери на суму понад 100 000 грн;
не мають право на допомогу, що надається внутрішньо переміщеним особам, люди, які мають на депозиті суму більше ніж 100 000 грн;
не отримають допомоги ті, хто має житло, площею не менше 13,65 м² на одного члена сім’ї на територіях, де бойові дії не ведуться і не є тимчасово окупованою;
допомогу не призначать людям, які наразі перебувають на державному утриманні або в місцях позбавлення волі.

Із 1 березня відмовили в допомозі тим, хто повернувся до свого житла, яке розташоване на тимчасово окупованих територіях.

ФОТО – ArmyInform

Читайте також:

Субсидії для ВПО: правила та умови з червня 2024 року

Понад 700 ВПО-дітей у Броварській громаді мають статус постраждалих через воєнні дії. Що дає статус?

Державна допомога для ВПО в Броварській громаді: хто не зможе отримати її автоматично

Важливо для ВПО: як знятися з обліку без помилок і затримок

 

Джерело: Трибуна – Бровари