Як та де оздоровлюються діти Бориспільської громади

image
6 Березня 2024, 12:43
Поділитися:

На сесійному засіданні Бориспільської міської ради 16 лютого депутати розглянули звіт керівника управління освіти і науки Катерини Шабан про виконання програми оздоровлення дітей громади за 2021-2023 роки та прийняли нову програму, на наступні три роки. Де оздоровлювалися бориспільські діти та які перспективи відпочинку мають у цьому році, дізнавалися «Вісті».

Останні два роки вибір для позашкільного відпочинку дітей був невеликим: через військовий стан та воєнні дії на території держави кошти з міського бюджету на оздоровлення дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки, не виділялися. Для порівняння — у довоєнному 2021-му міською радою було закуплено путівок на відпочинок для 133-х дітей на суму понад мільйон гривень.

З початком повномасштабної війни до послуг дітей громади були здебільшого пришкільні табори денного перебування та мовні табори (з вивченням англійської мови). У минулому році вони функціонували на базі 13-ти закладів загальної середньої освіти. У двох закладах громади — Бориспільському ліцеї «ОСНОВА» та Іванківському ліцеї — табори не проводились із міркувань безпеки, через відсутність можливості користуватися укриттям у разі оголошення повітряної тривоги.

Всього відпочинком у пришкільних таборах скористалося 1001 дитина, в тому числі 641 у таборах з денним перебуванням та 360 в мовних таборах. За відпочинок 285-ти дітей громади заплатили кошти міського бюджету, решта дітей відпочивали за кошти батьків. До слова, денна вартість харчування в таких таборах становила у 2023-му році 79 грн 39 коп.

У звіті йдеться про те, що протягом відпочинкової зміни (з 12 по 29 червня) діти змогли розвинути свій творчий та інтелектуальний потенціал, загартувати фізичне здоров’я та зміцнити психологічний стан. Кожен день перебування був наповнений новими подіями та зустрічами, зокрема з військовослужбовцями ЗСУ. Крім того, проводилися культурно-масові, фізкультурно-спортивні та патріотичні заходи. Діти мали можливість побувати на різноманітних екскурсіях, відвідати вистави у міському муніципальному театрі, продемонструвати свої вміння на гуртках різних напрямків, які були організовані Бориспільським будинком дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт», Бориспільським центром технічної творчості «Еврика» та Бориспільським центром туризму та краєзнавства учнівської молоді. Помічниками для вихователів у таборах були 130 лідерів учнівського самоврядування, які пройшли навчання Школи ігротехніки при БДЮТ «Дивоцвіт».

Крім відпочинку у пришкільних таборах, для дітей громади були доступні туристичні походи, що організовував Центр туризму та краєзнавства учнівської молоді. У них взяли участь 162 вихованці Центру.

Протягом року Центр туризму організував 10 туристичних походів:
• Туристично-краєзнавчу подорож у Тернопільську область (січень);
• Туристично-краєзнавчу подорож у Карпати (Івано-Франківська область) (січень);
• Туристична подорож у Львівську область (березень-квітень);
• Навчально-тренувальні збори з водного туризму в Івано-Франківській області (квітень-травень);
• Навчально-тренувальні збори з водного та пішохідного туризму в Івано-Франківській та Чернівецькій областях (червень);
• Навчально-тренувальні збори зі спелеотуризму в Тернопільській області (червень);
• Навчально-тренувальні збори з водного та пішохідного туризму в Івано-Франківській області (серпень);
• Туристично-краєзнавча подорож у Закарпатську область (жовтень);
• Туристично-краєзнавча експедиція на гору Говерлу (жовтень-листопад);
• Туристично-краєзнавча подорож у Карпати (січень).
Всі походи були здійснені за кошти батьків.

Крім того, 17 вихованців Центру туризму, що продемонстрували високі результати на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, були направлені на відпочинок у Австрію (м. Холенштейн) — цьому посприяло ГО «Жіноче об’єднання «Україна».

18 дітей Бориспільської громади змогли оздоровитися у МДЦ «Артек» за кошти Київської обласної державної адміністрації. Ще 22 дитини мали можливість поїхати на відпочинок за кордон (Німеччина — 15 дітей, Хорватія — 4 дитини, Чехія — 2 дитини, Великобританія — 1 дитина). Кошти за їх відпочинок сплатили благодійні організації. Категорії дітей, які отримали путівки — діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти загиблих воїнів, малозабезпечені.

На наступні три роки Програмою оздоровлення планують охопити 6 тис. 277 дітей щорічно. Передбачається, що витрати за Програмою складатимуть 7 млн 739 тис. грн, із яких 1 млн 982 тис. грн витратить міський бюджет. Залишок суми (5 млн 757 тис грн) планують залучити із інших джерел (кошти КОДА, благодійників тощо). Відповідно до Програми, діти громади щорічно можуть розраховувати на 150-160 путівок до оздоровчих таборів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама