Як розпізнати стрес у домашніх улюбленців та допомогти їм: рекомендації експертів

Як розпізнати стрес у домашніх улюбленців та допомогти їм: рекомендації експертів
12 Жовтня 2023, 15:35
Поділитися:

Соціальна ініціатива SavePetsofUkraine від Kormotech наголошує, що від початку повномасштабного вторгнення кожна п’ята тварина, з якою люди приходять до ветеринарів, має психологічні проблеми.

Хвостики бояться раптових гучних звуків (наприклад, вибухів), через що переживають сильний стрес. Але це не єдина причина, що провокує психологічні порушення. Негативний вплив мають:

тривала відсутність господаря;утримання собаки на прив’язі або в замкнутому просторі;непослідовність у вихованні. Якщо власник спочатку забороняє, а за деякий час дозволяє робити певну дію, тоді собака відчуває подвійні емоції й протягом довгого часу не розуміє, яка його поведінка вважається правильною, а яка – ні;агресія або травмуючі контакти з незнайомцями чи іншими тваринами;зміна місця проживання;вроджені психічні розлади.

Для домашніх тварин сильне нервове потрясіння становить загрозу для здоровʼя.

Так, наприклад, у кішок тривалий стрес може спровокувати геморагічний цистит чи набряк легенів. А у собак — переїдання або поїдання неїстівних предметів, що може призвести до проблем з травленням. Також на фоні стресу собака може активно себе вилизувати, що спричинить дерматит.

Звертайтеся до вашого ветеринарного лікаря, якщо ви помічаєте зміни у поведінці ваших улюбленців. Таким чином ви зможете вчасно виявити стрес та допомогти його подолати.

СИМПТОМИ СТРЕСУ У ТВАРИН:

• підвищена чутливість до дотиків чи звуків, яких може боятися;

• постійне вилизування, розчісування або вигризання хутра;

• відсутність апетиту або, навпаки, постійне “заїдання” стресу;

• страх залишитись вдома на самоті;

• посмикування або тремтіння частин тіла;

• котики можуть почати ходити в туалет в інших місцях.

Стрес у тварин

Але чи дійсно ці симптоми спровоковані стресом, а не фізичним захворюванням, можна дізнатися лише на огляді у ветеринарного лікаря.

ЯК ДОПОМОГТИ ХВОСТИКАМ ПОДОЛАТИ СТРЕС.

Фізична терапія

1. УВАГА, ДОТИКИ ТА СПІЛКУВАННЯ.

Тваринки в стані стресу потребують підвищеної уваги та ласки. З ними необхідно частіше спілкуватися, погладжувати, робити масаж, аби забезпечити повну релаксацію. Регулярно вигулювати тваринок та грати з ними у рухливі ігри.

2. РАЦІОН.

Ви можете включити до їх щоденного раціону відповідні харчові добавки, які знімають напругу:

◦ L-триптофан — амінокислоту, яка природним шляхом покращує сон, зменшує занепокоєння та психічну напругу;

◦ Вітамін B6 для підтримки належного функціонування нервової системи;

◦ Комплекс екстрактів лікарських рослин (валеріани та меліси).

3. ВИХОВАННЯ.

Тваринка повинна чітко розуміти, якої поведінки ви чекаєте від неї. Погана поведінка не повинна заохочуватись, а за хорошу можна пригощати ласощами. Встановлюйте чіткі правила та завжди їх дотримуйтеся.

4. БУДЬТЕ ПОРЯД.

Перебування на самоті, без присутності господаря – це стрес для кожного хвостика. Якщо ви не маєте можливості постійно бути поряд з улюбленцем, обладнайте йому затишний куточок та покладіть туди свою річ.

5. ГРОМАДСЬКІ МІСЦЯ.

Якщо вашого улюбленця лякає велике скупчення людей – не слід його водити в подібні місця, краще нехай на короткий час залишиться вдома.

6. ФЕРОМОНИ

Це біологічно активні речовини, які допомагають заспокоїти тварин у стресових ситуаціях.

Синтезований феромон імітує дію справжніх феромонів. До прикладу того, що самки виділяють з молочних залоз після пологів. Цей феромон забезпечує взаємозв’язок цуценяти і матері та має заспокійливий ефект на цуценя. Тому налякані цуценята поруч з мамою відчувають себе в безпеці, незважаючи на страх невідомості.

Медикаментозна терапія

Застосовувати антидепресанти й будь-які психотропні препарати потрібно лише за призначенням ветеринарного фахівця з дотриманням дозування.

З більш легкими заспокійливими засобами теж краще бути обережним, попередньо проконсультувавшись з фахівцем.

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua