Як приховували аварії на ЧАЕС до 1986 року: СБУ розсекретила архіви

image
22 Червня 2020, 13:35
Поділитися:

Біля ЧАЕС, що розташована під покинутим містом Прип’ять, презентували збірку документів про будівництво станції та аварії, які траплялися на об’єкті до квітня 1986 року.   

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

В другій книзі збірника «Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії» опубліковано документи, які охоплюють період від початку 1970-х і до листопада 1986 року, тобто до введення в експлуатацію об’єкту «Укриття» («Саркофаг») після катастрофи.

Це спільний проєкт Галузевого державного архіву СБУ, Інституту історії України НАН України й Українського інституту національної пам’яті.

Видання містить 229 документів, більшість з яких опубліковано вперше.

– Серед них є повідомлення про аварії, що сталися до 1986-го, транскрипт телефонних переговорів на ЧАЕС у ніч 26 квітня, примірник першого повідомлення про аварію, інформація про початок розслідування та будівництво «Саркофагу», – розповів директор Галузевого державного архіву СБУ й один із упорядників видання Андрій Когут.

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович додав, що за цими матеріалами можна краще зрозуміти трагедію: передумови катастрофи, рапорти і матеріали, які свідчать про «маленькі» аварії, що ставались на ЧАЕС раніше і були приховані.  

– Це дозволить людству розширити доступ до правди про злочини тоталітарної системи й засвоїти правильні уроки, – наголосив він.

На думку заступника голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Максима Шевчука, книга знімає частину дискусій щодо того, як була побудована станція, як вона працювала, як відбулася сама аварія.

Документи у книзі опубліковано мовою оригіналу у хронологічній послідовності. Видання є продовженням серії документальних книг. Перше видання, що містить 210 документів, опубліковано навесні 2019 року.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», у Чорнобилі з’являться нові маршрути.

 

Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.

Джерело: Вечірній Київ