Як правильно облаштувати пандус при вході до будинку

image
14 Липня 2019, 18:28
Поділитися:

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства нагадали, які параметри існують для влаштування безпечних пандусів у житлових та громадських будівлях. За новими будівельними нормами «Інклюзивність будівель і споруд», такі пандуси є обов’язковими при будівництві або реконструкції житлових і громадських об’єктів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з посиланням на заступника міністра Лева Парцхаладзе.

– Нещодавно я провів опитування чи в багатьох житлових будинках є пандуси. В половині будинків пандуси є. Але, більшість з них неякісні, незручні та зроблені аби як. Саме тому зараз у будівельних нормах ми прописали всі необхідні технічні параметри та навели візуальні приклади – якими мають бути правильні пандуси. ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» є обов’язковими до виконання, – підкреслив він.

Заступник міністра навів обов’язкові вимоги до влаштування безпечного та правильного пандусу:

1. Безпечний нахил зовнішнього пандусу не може перевищувати 8%, внутрішнього — 10-12%.

2. Максимальна висота одного підйому пандуса не повинна перевищувати 0,8 м.

3. Після кожного підйому необхідне влаштування горизонтальних площадок глибиною не менше 1,5 м.

4. Ширина пандуса повинна бути в просвіті за однобічним рухом 1,2 м, за двобічним – 1,8 м.

5. Зовнішній пандус повинен мати двобічну огорожу з поручнями на висоті 0,9 м. Поручень до опори має кріпитися знизу (не допускається бокове кріплення).

6. Поверхня пандуса повинна бути шорсткою, чітко маркована кольором або фактурою, контрастною відносно суміжних горизонтальних поверхонь.

Лев Парцхаладзе наголосив, що для облаштування пандусу біля житлового будинку не потрібно збирати підписи про згоду всіх інших мешканців.

– Із клопотанням на улаштування пандусу потрібно звернутися до відповідного структурного підрозділу місцевої ради, який опікується зазначеним питаннями. Адже більшості випадків (навіть у разі створення ОСББ) прибудинкова територія житлових багатоповерхівок залишається у комунальній власності, а право нею розпоряджатися належить міським, селищним або сільським радам, – пояснив він.

Для спрощення процедури Мінрегіоном вже впроваджено низку важливих змін:

— скасована необхідність отримання містобудівних умов та обмежень для влаштування пандусу;

— роботи з влаштування пандусів входять до переліку нескладних будівельних робіт, що не потребують отримання дозволу на їх виконання та після закінчення яких об‘єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію;

— не потрібно оформляти власність на землю – будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури на замовлення органів місцевого самоврядування на відповідних землях комунальної власності може здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Нагадаємо, проектування на переходах «зебр» для пішоходів не під прямим кутом, а навскіс, під кутом до тротуару, допоможе зменшити кількість аварій на 10%.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал “Вечірнього Києва” у Telegram та Facebook.

Джерело: Вечірній Київ