Як оформити соцдопомогу малозабезпеченим сім’ям

image
19 Лютого 2019, 16:42
Поділитися:

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у 2019 році фінансова підтримка надається сім’ям, які постійно проживають в Україні та мають середньомісячний сукупний дохід нижче встановленого прожиткового мінімуму. До того ж, враховується не тільки фінансовий, а й майновий стан сім’ї, зайнятість її працездатних членів та інші фактори.

Кудизвертатися за призначеннямгрошовоїдопомоги по малозабезпеченості?

Оформленням соцдопомоги займається управління праці та соцзахисту населення за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої родини. У сільській місцевості збором заяв з необхідними документами та їх подальшою передачею відповідним органам cоціального захисту займаються виконавчі органи сільських і селищних рад.

Чиможемалозабезпеченасім’яоформитисоціальнудопомогу за місцем фактичного проживання?

Відповідно до абзацу 1 пункту 4 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, фінансова допомога може призначатися і виплачуватися за місцем фактичного проживання уповноваженого представника сім’ї (за умови подання довідок про склад сім’ї та про неотримання цієї допомоги в органах соцзахисту за місцем реєстрації). Рішення про призначення або відмову у призначенні грошової допомоги приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яке проводиться соціальними інспекторами органів соціального захисту населення, зі складанням акта обстеження матеріально-побутових умов за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Список документів, необхідних для тримання допомоги малозабезпеченій сім’ї:

заява;
довідка про склад сім’ї (форма 204);
документ, що засвідчує особу;
довідка про наявність та розмір земельної ділянки (паю) – за наявності;
довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (ООС)- за наявності;
декларація про доходи та майно (на підставі довідки про дохід кожного члена сім’ї).

Вдеклараціюпро доходи невключаються:

державна допомога по малозабезпеченості;
субсидія на оплату послуг ЖКГ;
сплаченічленами сім’їаліменти;
грошовезабезпеченнявійськовослужбовців, осіб рядового іначальницького складу, якіберутьбезпосередню участь в АТО (ООС).

 Для повторного призначення (переоформлення) допомоги по малозабезпеченості подається тільки заява і декларація про доходи та майно. Довідка про склад сім’ї поновлюється лише при зміні складу родини або в разі, коли між подачею заяви на наступний термін і припиненням виплат раніше призначеної соцдопомоги пройшло більше одного календарного місяця.
Читайте також: Топ-5 запитань про “муніципальну няню”
Джерело: 04597.com.ua

Джерело: Новости Ірпеня