Як можна оскаржити рішення військово–лікарської комісії: алгоритм дій від МОЗ | Трибуна

image
8 Листопада 2023, 18:50
Поділитися:

Військовослужбовець може оскаржити рішення військово–лікарської комісії, якщо він переконаний, що воно не відображає реальний стан його здоров’я. Про це повідомили в  Міністерстві охорони здоров’я. Як це зробити – читайте в матеріалі.

У випадку сумнівів щодо рішення військово–лікарської комісії (ВЛК), його можна оскаржити двома способами – у досудовому порядку та через суд.

Зазначається, що зазвичай позитивний результат можна отримати вже під час перегляду висновків ВЛК у досудовому порядку, тому краще почати з цього варіанту. Для цього військовослужбовцю необхідно:

   написати заяву/скаргу щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК;
  долучити до заяви/скарги усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).

«Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом із повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК», – наголосили в Міністерстві охорони здоров’я.

За результатом розгляду, військово-лікарська комісія переглядає оскаржувальну постанову або може направити військового на повторний (контрольний) медогляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, саме він тепер і братиметься до уваги. 

У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово–лікарською комісією (ЦВЛК).

Якщо врешті–решт оскарження в досудовому варіанті не дало позитивний результат – військовослужбовець може звернутися до суду.

«Суд не може скасувати рішення ВЛК за медичними показниками, адже це не входить у його компетенцію. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК», – зазначили в МОЗ.

Окрім того, суд може зобов’язати провести повторний медогляд та дообстеження військового, якщо відповідна військово-лікарська комісія відмовилася це робити.

Зазначимо, оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України. 

Читайте також:

Проєкт «Неопалимі»: військові та волонтери зможуть безкоштовно позбутися опіків і рубців
Рейдери атакують броварського виробника аптечок для ЗСУ, бо ті не хочуть ні з ким «домовлятись»
Реєстр «Оберіг» уже працює в Україні: які дані збирають і як ТЦК перевіряють чоловіків
«Це – не мобілізація»: у ЗСУ надали пояснення про військовий облік жінок

Виїзд чоловіків за кордон в умовах воєнного стану: нові правила в 2023 році
Чи мають обмежено придатні чоловіки повторно проходити військово-лікарську комісію: пояснення юриста

Джерело: Трибуна – Бровари