Як діяти населенню під час повені? – Сайт Міської Ради міста Фастів

image
19 Червня 2024, 11:16
Поділитися:

Після попередження про можливість повені:

Уважно слухати подальшу інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, зберігати спокій, зібрати необхідні документи, одяг, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти.

Документи зберігайте у водонепроникному пакеті.

Перенести цінні речі, продукти харчування на верхні поверхи або підняти на верхі полиці.

Привести у належну готовність плавзасоби. За їх відсутності виготовити найпростіші такі засоби із матеріалів, які є під ру­кою: колод, дошок, автомобільних камер, бочок тощо.

Перегнати худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.

 Дії під час повені:

Перш ніж покинути дім, необхідно вимкнути газ, електроенергію.

З собою потрібно взяти документи, гроші, найнеобхідніші речі, невеликий запас харчових продуктів і води.

Затоплені місця глибиною до 1 м можна переходити вбрід, від 0,6 до 1,2 м – переправлятись на автомобілях з переднім і заднім приводом, на тракторах. Переправу можна організувати за до­помогою човнів та інших плаваючих засобів, або підручних засобів – заздалегідь приготовлених плотів.

При перебуванні під час повені у полі, лісі необхідно виходити на підвищені місця. Якщо такої можливості немає, потрібно забратися на дерево, використовувати всі предмети, здатні утримувати людину на воді – дошки, дерев’яні двері, бочки тощо.

Якщо немає можливості залишити затоплену територію. У такому випадку, насамперед, необхідно перемістити­ся у безпечне місце (це можуть бути верхні поверхи будівель та споруд) і дотримуватися таких правил безпеки:

– не вживати продукти харчування, які забруднені повеневою водою;

– пити воду тільки після її кип’ятіння або бутильовану воду;

– не користуватися електроприладами, що намокли;

– перебуваючи у воді або у своєму приміщенні, не торкатися до електричних дротів та ввімкнених у електромережу приладів;

– обмежити пересування у затопленому місці;

У разі необхідності пересування і відсутності плавзасобів пливти слід не проти течії, а під кутом до неї, остерігаючись предметів, що плавають або затоплені.

 В зоні раптового затоплення:

Уникати паніки, по можливості, негайно залиште зону підтоплення.

Піднятися на верхні поверхи (дахи будинків, дерева чи інші підвищення). Якщо будинок одноповерховий – займіть горішні приміщення. Залишайтеся там до прибуття допомоги. Сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти.

Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги.

Під час та після повені, ні в якому разі, не пийте воду з джерел водопостачання, які були підтоплені (так як вони можуть бути зараженими).

Після повені, паводка:

Переконайтеся, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням.

Не користуйтеся електромережою до повного осушення будинку.

Просушить будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території.

Усе майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.

Обов’язково кип’ятіть питну воду!

Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження.

Джерело: Сайт Міської Ради міста Фастів