Як будуть рятувати річку Ірпінь?
image
3 Вересня 2020, 18:17
Поділитися:

Головною причиною заростання річки Ірпінь в літній період є занадто мала проточність води по всій її течії. Про це заявив керівник Ірпінського міжрайонного управління Держводгоспу Андрі Забуга під час круглого столу в міській раді. 
Мала проточність є наслідком кліматичних та людських факторів, каже він. “Останні зими у нас практично без снігу. Дощі раптові і не дають накопичувати достатні об’єми води у верхніх водосховищах річки. Людські фактори, це сотні гребель і ставків на притоках, які побудовані людьми. Вони затримують воду”, – наголошує фахівець. 
Всі учасники круглого столу зійшлись на думці, що варто ініціювати загальнообласні заходи оздоровлення річки. 

«Виключно силами Ірпінської ради теж можна вжити певних заходів»,- наголошує в.о. мера Андрій Літвинов. Він запропонував на найближчій сесії прийняти міську програму оздоровдення річки в межах нашого міста. 
Наприклад, поглиблення русла. Закупівля спеціальних насосів, які можуть збирати ряску та ін. 
“Немає нічого нереального. Потрібно піднімати і рухати питання в масштабах Київської області. І тут місто Ірпінь може виступити каталізатором процесу. Але і в межах нашої компетенції, спільно з водгоспом, ми можемо реалізувати певні проекти по оздоровленню річки”, – заявив голова фракції “Нові обличчя” Максим Плешко.
Не забули учасники події і про річку Бучанка. Багато людей, які живуть поблизу неї теж піднімали питання щодо її екологічного стану.
Загалом, круглий стіл об’єднав і владу, і опозицію. Всі зійшлися на думці, що і Київській області, і місту Ірпінь потрібно вживати заходів щодо порятунку річку. 
До речі, із настанням холодних ночей ряски на річці почало ставати менше, а плесо поступово почало відкриватися.
Підписуйтесь на нас уФейсбук, Інстаграм, ТелеграмтаYouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!
Читайте також: Журнал Forbes поставив Ірпінь в ТОП
Джерело: 04597.com.ua

Джерело: Новости Ірпеня

Рупор Київщини Київщина Київська область Київ столиця Березань Біла Церква Бориспіль Бровари Буча Васильків Ірпінь Обухів Переяслав-Хмельницький Прип'ять Ржищів Славутич Фастів Богуслав Києво-Святошинський Вишневе Вишгород Караглик Миронівка Сквира Тараща Тетіїв Українка Іванків Яготин Новини Київська обласна державна адміністрація КОДА КМДА