Як боротися з борошнистою росою на агрусі: практичні поради для городників

Як боротися з борошнистою росою на агрусі: практичні поради для городників
20 Червня 2024, 13:15
Поділитися:

Борошниста роса – це поширене грибкове захворювання, яке може серйозно пошкодити кущі агрусу та знизити врожайність. Проте, існує кілька ефективних методів боротьби з цією хворобою, які можна легко застосувати в умовах домашнього господарства.

Хлібний настій

Рецепт:
1 кг сухого хліба залити 10 літрами води, настояти до появи ознак бродіння.

Застосування:
Процідіть настій і обприскуйте кущі. Цей розчин є безпечним і ефективним засобом для боротьби з борошнистою росою. Хлібний настій не тільки допомагає знищити грибок, але й насичує рослини корисними мікроелементами.

Бактеріальні препарати

Рецепт:
Використовуйте препарати на основі сінної палички, такі як “Фітоспорин” або “Байкал ЕМ-1”.

Застосування:
Приготуйте розчин згідно з інструкцією, додайте трохи цукру для активізації бактерій, настоюйте добу, потім обприскуйте рослини. Ці препарати містять корисні мікроорганізми, які допомагають боротися з грибковими захворюваннями природним шляхом.

Викорінювальні обробки

Восени і навесні, до розпускання бруньок, проводьте викорінювальні обробки концентрованими розчинами сечовини або залізного купоросу. Це допоможе знищити зимуючі спори грибка і значно знизити ризик захворювання в сезоні.

Обробка колоїдною сіркою

Колоїдна сірка є ефективним засобом для боротьби з борошнистою росою. Вона не тільки знищує грибок, але й захищає рослини від інших захворювань і шкідників. Обприскування проводять у період цвітіння та формування плодів.

Дотримання цих порад допоможе зберегти здоров’я агрусу і забезпечити високий врожай. Використання народних засобів дозволяє уникнути застосування хімічних препаратів, що важливо для збереження екологічної чистоти продукції і здоров’я людини. Будьте уважні до своїх рослин, і вони віддячать вам щедрим урожаєм!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Джерело: Новини Києва – головні і актуальні Київські
новини сьогодні на 44.ua