Випадки, коли дохід, отриманий ФО від продажу земельної ділянки, не підлягає оподаткуванню ПДФО

image
26 Березня 2024, 16:14
Поділитися:

Головне управління ДПС у Київській області інформує,  що відповідно до п.п. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 розд. IV Податкового кодексу України   не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума доходу, отриманого ФО у випадках продажу (обміну):

1) земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного Кодексу України (далі – ЗКУ) залежно від їх призначення, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації;

2) не частіше одного разу протягом звітного податкового року, та за умови перебування у власності платника податку більше трьох років:
– земельної ділянки, яка продається разом із житловим будинком (квартирою, або їх частиною, кімнатою, садовим (дачним) будинком, об’єктом незавершеного будівництва), розташованим на ній;

– земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначені ст. 121 ЗКУ залежно від її призначення;

– земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої платником податку у власність у процесі приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій або приватизації земельних ділянок, які перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю), а також таких земельних ділянок, отриманих платником податку у спадщину.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: [email protected]

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Джерело: Сайт Міської Ради міста Фастів