Виїзд дитини за кордон: чи необхідна згода обох батьків? | Трибуна

Виїзд дитини за кордон: чи необхідна згода обох батьків? | Трибуна
12 Червня 2024, 20:09
Поділитися:

Від початку повномасштабної війни в Україні скасували обов’язковий дозвіл кожного з батьків на виїзд дитини за кордон. Чи змінилась ситуація зараз, розповідає «Трибуна-Бровари» з посиланням на пояснення керуючих партнерів юридичної компанії «Муренко, Курявий і Партнери» Олександра Курявого та Нікіти Муренка.

Дозвіл обох батьків на виїзд дитини за кордон: чи потрібен

«На період воєнного стану виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним із батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини, або документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону», – повідомляють юристи.

Зокрема, дитина, яка досягла 16-річного віку, має право на вільний самостійний виїзд за межі країни.

«Тобто після досягнення відповідного віку, не потрібно просити дозволу другого з батьків, щоб виїхати з дитиною за кордон. Це діє незалежно від воєнного стану», – додають експерти.

Виїзд за межі України дитини, якій ще не виповнилось 16 років, у супроводі матері чи батька можливий без нотаріальної згоди їх обох. Потрібно лише свідоцтво про народження дитини.

Нотаріальна згода обох батьків не потрібна і в разі, якщо така дитина виїжджає за кордон із одним із її родичів – бабусею, дідусем, мачухою, вітчимом або повнолітнім братом чи сестрою.

Із документів необхідно мати свідоцтво про народження дитини та документ, який підтверджує родинні зв’язки. Його не потрібно завіряти нотаріально.

«Однак у цьому випадку краще окремо передивитися правила перетину кордону тієї країни, у яку плануєте в’їзд, адже у них ймовірні інші вимоги, згідно з якими може знадобитися згода одного з батьків», – пояснюють спеціалісти.

Якщо дитина їде за кордон із третіми особами, які не є її родичами, потрібна письмова згода одного з батьків.

Документ має бути завірений органом опіки або нотаріально. Крім того, з собою має бути свідоцтво про народження дитини та документ, що засвідчує особу дорослого, який її супроводжує.

Тобто, в умовах воєнного стану для виїзду дитини, що не досягла 16 років, за кордон, згода другого з батьків не потрібна.

ФОТО – 24 канал

Читайте також:

Перспективи виїзду за кордон чоловіків із інвалідністю у 2024 році: що варто знати?

Перелік документів, які потрібні для виїзду за кордон із дітьми та тваринами

Оформлення закордонного паспорта в 2024-му: що потрібно знати та скільки це коштує

Оформлення закордонного паспорта дитині: з’явилася ще одна послуга

Джерело: Трибуна – Бровари