ВР заборонила публічну трансляцію російської музики і радіо в маршрутках
20 Червня 2022, 13:19
Поділитися:

20 червня 2022 г. 13:10

Верховна Рада (ВР) прийняла в цілому як закон законопроект Микити Потураєва (фракція “Слуга народу”, на фото) та його колег по гуманітарному парламентському комітету про заборону російської музики на радіо, телебаченні та в публічному громадському просторі. В автобусах і маршрутках не можна буде включати взагалі ніякої музики чи фільмів. А квота національного продукту і обсяг української мови ведення радіопередач збільшаться. Заборони вступають у силу за три місяці після опублікування прийнятого закону.

Про цеKВ стало відомо з повідомлення спікера ВР Руслана Стефанчука за підсумками пленарного засідання 19 червня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Законопроект №7273-д “Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора” в цілому підтримали 303 народних депутати.

Законопроект голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва (і з ним інших членів цього комітету ВР) пропонує заборонити публічне виконання, показ, трансляцію фонограм та відеокліпів “музичного недраматичного твору з текстом” у виконанні російських громадян (окрім тих, що зреклися громадянства рф на користь громадянства України).

Дослівно законодавча новела викладена так:

“Забороняється на території України публічне виконання, публічний показ, публічна демонстрація, публічне сповіщення (доведення до загального відома, в тому числі через будь-які засоби зв’язку таким чином, що будь-яка особа може отримати до них доступ з будь-якого місця і в будь-який час за її власним вибором) фонограм, відеограм та музичних кліпів, які: містять зафіксоване виконання музичного недраматичного твору з текстом, здійснене співаком (співачкою), який є або був у будь-який період після 1991 року громадянином держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором (далі – держава-агресор), за винятком колишніх громадян держави-агресора, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають (не мали на момент смерті) громадянства держави-агресора, та/або вироблені фізичною особою та/або юридичною особою, яка на момент їх оприлюднення була, відповідно, громадянином або зареєстрована в державі, яку в будь який час визнано державою-агресором”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в ТелеграмПодписаться

Музичний недраматичний твір в цьому законопроекті – “змістовно завершений музичний твір з текстом або без тексту, не призначений для сценічного показу або театральної постановки, а також публічного виконання у театральному мистецтві”.

Зазначена заборона не буде застосовуватись у таких випадках:

під час ретрансляції (кабельної ретрансляції) провайдерами програмної послуги передач (програм) іноземних організацій мовлення (окрім організацій мовлення держави-агресора);

у складі фільмів;

як неосновні (технічні) елементи (фрагменти) звукового ряду телевізійних передач, створених до 20 лютого 2014 року

або які були вироблені (створені) до 20 лютого 2014 року та які містять зафіксоване виконання, здійснене співаком (співачкою) – громадянином України на момент фіксації такого виконання.

В Україні буде запроваджений Перелік музичних виконавців (співаків) держави-агресора, які засуджують російську агресію проти України.

“До Переліку включаються громадяни держави-агресора – виконавці (співаки) музичних недраматичних творів із текстом (пісень), в тому числі ті, які беруть участь у гастрольних заходах, які подали заяву встановленої форми та декларацію на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах, що містить заклик до держави-агресора негайно припинити агресію проти України, зобов’язання утримуватися від будь-яких дій чи кроків, які могли б свідчити про підтримку агресії проти України, згоду на публікацію такої декларації та які не входять до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. (…) Невідповідність заяв та/або дій особи підписаній декларації є підставою для відмови у її включенні до Переліку або для її виключення з Переліку”, – сказано в проекті закону.

Ті музиканти, які увійдуть до цього списку, зможуть гастролювати в Україні, усі інші російські виконавці – ні. На твори виконавців з цього переліку не буде й заборони на трансляцію.

Включення до Переліку та виключення з нього здійснюється на підставі

відповідного рішення Служби безпеки України (СБУ) за погодженням з Міністерством культури, а потім направляється до апарату Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України. Апарат РНБО оприлюднює Перелік на своєму офіційному веб-сайті та забезпечує його своєчасне оновлення.

Читайте: Міжнародна музична спільнота запустила благодійні проекти для підтримки українських авторів

Крім цього, законопроект стосується власне національного музичного продукту й мови ведення радіопередач.

На радіо частка пісень державною мовою буде збільшена до 40%, а добовий обсяг ведення передач – до 75%.

В салонах автобусів забороняється “крутити” музику й показувати кіно (будь-які), а в таксі це можна буде робити лише за згоди усіх пасажирів.

В Пояснювальній записці до законопроекту мовиться: “Музичний продукт держави-агресора може впливати на сепаратистські настрої населення створюючи ілюзію привабливості російської ідентичності, наявності спільних інтересів, відмінних від інтересів решти населення України, породжуючи ціннісно-ідентичнісні суперечності. Такі продукти часто по своїй суті були інформаційними спецопераціями, спрямованими на послаблення нашої держави.

(…) Встановлення такої заборони дозволить мінімізувати ризики можливої ворожої пропаганди засобами музики на території України та дозволить збільшити обсяги національного музичного продукту в культурному просторі.

(…) Слід очікувати, що запровадження пропонованого Закону уже в ближчій перспективі призведе до прискорення розвитку національного музичного продукту, мінімізує ризики російської ворожої пропаганди засобами музики на території України, сприятиме консолідації українського суспільства”.

Закон вступить у силу через три місяці після його опублікування.

Читайте: Пісенний конкурс “Євробачення” у 2023 році проходитиме не в Україні – організатори

Фото: “Главком”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона