ВР призначила грошові виплати Героям України та кавалерам орденів

image
29 Липня 2022, 14:29
Поділитися:

29 липня 2022 г. 13:00

Верховна Рада (ВР) прийняла закон, яким встановила щомісячні виплати у розмірі від 6,5 до 19,5 тис. гривень Героям України, повним лицарям та кавалерам орденів “Богдана Хмельницького” та “За мужність”. Виплати отримуватимуть також члени сімей померлих чи нагороджених посмертно осіб.

Про цеKВ стало відомо за підсумками пленарного засідання ВР, що відбулося 27 липня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Законопроект №7141 “Про грошове забезпечення окремих категорій громадян” за основу підтримали 312 народних депутатів, в цілому – 309.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Документ встановлює особам, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”, щомісячну грошову виплату в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, визначену на 1 січня календарного року (мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2022 року становить 6,5 тис. гривень; таким чином, йдеться про виплату 19,5 тис. гривень).

Лицарям ордена “Богдана Хмельницького” трьох ступенів (повні лицарі) виплачуватимуть щомісяця дві мінімальні заробітні плати (13 тис. гривень).

Кавалерам ордена “За мужність” трьох ступенів (повні кавалери) виплачуватимуть щомісяця одну мінімальну зарплату (6,5 тис. гривень).

Відповідно до прийнятого законопроєкту, членам сімей померлих чи нагороджених посмертно осіб, яким присвоєно звання Герой України, лицарів ордена “Богдана Хмельницького” трьох ступенів (повні лицарі) та кавалерів ордена “За мужність” трьох ступенів (повні кавалери) виплачуватимуть від трьох до однієї (в розрахунку на місяць на сім’ю) мінімальної зарплати (від 19,5 тис. гривень до 6,5 тис. гривень).

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту (автори – голова комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, фракція “Слуга народу”, та інші) , за період 2014-2020 років звання Герой України із врученням ордена “Золота Зірка” удостоєні, у тому числі посмертно, 172 особи, з них: 68 осіб – за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові, та 104 особи – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності.

(…) За роки незалежності України кількість осіб з числа лицарів ордена “Богдана Хмельницького” трьох ступенів (повні лицарі) та з числа кавалерів ордена “За мужність” трьох ступенів (повні кавалери) орієнтовно станом на 01 січня 2022 року становить 30 осіб”.

Читайте: Першим кавалером нової української відзнаки – Хреста бойових заслуг став Головнокомандувач ЗСУ Залужний

Фото: “Українська правда”

КиївВлада

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона