«Військовий» ПДФО залишиться в громадах

«Військовий» ПДФО залишиться в громадах
17 Жовтня 2023, 17:37
Поділитися:

Верховна Рада України не прийняла закон про вилучення частини ПДФО до спецфонду Державного бюджету України.

Про це повідомила нардеп від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко на особистій сторінці у мережі Фейсбук.

«ВР не прийняла закон, яким хотіла забрати ПДФО військових для місцевих громад і передати в спецфонд у центрі. За зміни до Закону про підтримку обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України проголосувало лише 223 депутатів», — написала вона. https://www.facebook.com/photo?fbid=6662994717121618&set=a.113185495435939

За словами Ірини Геращенко, наміри держави в сфері ПДФО були спробою наступу на місцеве самоврядування, а «ЄС» «зробила все, щоб захистити місцеві громади».

Зауважимо, що згідно результатів голосування проти законопроекту виступив лише один депутат із «Європейської Солідарності». Також проти висловився один депутат із «Батьківщини», два позафракційних та п’ять депутатів із «Слуги Народу».

За прийняття законопроекту проголосували 223 депутати, утримались — 52, не голосували — 31. 

Нагадаємо, Законопроект №10037 «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України» містив норму, згідно якої з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року частина податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, що належить до доходів загального фонду відповідних місцевих бюджетів, мала зараховуватися в повному обсязі до спеціального фонду Державного бюджету України. Витрачати його планували за двома напрямками. Частину мала йти на Адміністрацію державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання, інша частина — на Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України на виконання державних цільових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Джерело: Газета «ВІСТІ» – Бориспіль. Новини. Інформація. Реклама