Вісник Кагарличчини — Сучасна діагностика неможлива без лабораторних досліджень

image
26 Жовтня 2023, 22:36
Поділитися:

Сучасна і точна діагностика різних захворювань неможлива без лабораторних досліджень. Ми поцікавилися, які з них проводять у Кагарлицькій лікарні.

У чому переваги місцевої лабораторії?

«Дуже важливу роль у забезпеченні якості результатів лабораторних досліджень відіграють умови транспортування проб біологічного матеріалу. Інтервал часу від моменту отримання проби крові до її взяття в роботу не повинен перевищувати однієї години. У цьому питанні наша лабораторія має перевагу, адже зразки біоматеріалу не потрібно транспортувати, вони за короткий проміжок часу беруться в роботу», – розповідає Валентина Сікан, завідуюча клініко-діагностичною лабораторією Кагарлицької багатопрофільної лікарні.
При проведенні повторних досліджень потрібно дотримуватися однакових умов їх проведення.
У різних лабораторіях можуть застосовуватися різні методи дослідження і різні одиниці вимірювання. Щоб оцінка результатів була коректною і достовірною, дослідження потрібно робити в одній і тій же лабораторії, в один і той же час, щоб лікар міг бачити динаміку лікування.
Отже, варто пам’ятати, що результат аналізу проби, взятої невчасно та без належної підготовки, може бути гіршим, ніж його відсутність взагалі.

Обладнання, на якому працюють в клініко-діагностичній лабораторії

Клініко-діагностична лабораторія Кагарлицької багатопрофільної лікарні має достатньо обладнання для проведення широкого спектра аналізів та досліджень. Познайомимо читачів із деяким із приладів, які використовують тут.
«Це – біохімічний аналізатор, який призначений для виконання досліджень великого спектрабіохімічних досліджень, – розповідає біохімік клініко-діагностичної лабораторії Кагарлицької багатопрофільної лікарні Ірина Пушняк. – На ньому ми робимо печінкові проби, ниркові проби, загальний білок, цукор. Дуже правдивий аналізатор. Придбали ми його 4 роки тому. І за цей час у нас не було на нього ніяких нарікань».
Валентина Сікан, завідуюча клініко-діагностичною лабораторією Кагарлицької багатопрофільної лікарні, розповіла: «Нещодавно ми прийняли новий апарат – дуже якісний, який буде робити великий спектр гормональних досліджень. Це – гормони щитовидної залози, статеві гормони та багато інших досліджень на алергію та тромбози. Покладаємо великі надії на цей апарат і сподіваємося, що він буде користуватися великим попитом».
Усе це стало можливим, за словами Валентини Сікан, завдяки Кагарлицькій міській раді, яка «підтримала нас і виділила на цей апарат кошти».
«Населення в нас потребує гормональних досліджень. Раніше за такими аналізами люди їхали в обласну лікарню або ж приватні, бо ми таких досліджень не проводили. Зауважу: ці аналізи будуть виконуватися для населення платно, але ціна буде набагато нижчою за приватні лабораторії. Аналізи можна здати вранці і результати отримати через 30-40 хвилин після здачі», – акцентувала завідувачка.
«Ми маємо коагулометр, який вимірює систему згортання крові. Людям не потрібно їхати в Київ і здавати аналіз (до того ж не можна його транспортувати, і час виконання за всіма нормами – не більше 1 години після взяття)», – розповіла завідувачка клініко-діагностичної лабораторії.
«А ось цей апарат – гематологічний автоматичний аналізатор, – розповідає старший лаборант Ніна Щербакова. – Він визначає гемоглобін, еритроцити, лейкоцити, гематокріт. Це сучасний апарат, ми на ньому працюємо 3 роки. Відповідає усім контролям, усім нормам, сертифікований, допущений до роботи».

Які дослідження та коли проводять в лабораторії Кагарлицької БПЛ?

Клініко-діагностична лабораторія Кагарлицька лікарні проводить широкий спектр лабораторних досліджень.
У цьому переліку: гематологічні; клінічні; біохімічні; серологічні; імунологічні.

Забір проб біоматеріалів проводиться в ранковий час з 08:00 до 10:00. До 11:00 проводиться забір проб за показанням лікуючого лікаря.
Для проведення досліджень клініко-діагностична лабораторія використовує сучасне обладнання та реактиви провідних виробників, що дозволяє забезпечувати їх високу якість.
Взяття зразків та виконання досліджень проводиться висококваліфікованим персоналом.
Пам’ятайте про умови, які залежать від пацієнта
Та слід пам’ятати, що важливою умовою, яка гарантує достовірний результат аналізу біохімічного матеріалу, є правильна підготовка пацієнта до його здачі. Багато факторів (дієта, фізичне навантаження, емоційний стрес, прийом лікарських засобів, добові коливання деяких показників) можуть суттєво впливати на результати лабораторних досліджень.
Правила підготовки до конкретного аналізу можна дізнатися у лікуючого лікаря чи співробітників лабораторії.

Важливі правила вибору часу забору проб біоматеріалів.

По можливості, проби слід брати до 09:00.
Забір проб повинен виконуватися через 12 годин після останнього прийому їжі.
Забір проб повинен виконуватися до проведення діагностичних та лікувальних процедур (УЗД, рентгенологічне дослідження, хірургічні втручання, функціональні тести та інші).
Введення лікарських препаратів, здатних впливати на результати досліджень, призначаються після взяття проб крові.
Також напередодні здачі аналізів необхідно утримуватися від надмірних фізичних та психічних навантажень, прийому алкоголю та змін у звичайному раціоні. Не слід вживати солону та жирну їжу, каву, солодкий чай, мед, фрукти з високим вмістом цукрів (виноград, малина та інші).
Безпосередньо перед здачею крові необхідно виключити фізичне напруження (біг, підйом по сходах) відпочити 10-15 хвилин.
При наданні платних послуг дослідження проводяться кожного дня.

Біохімічні дослідження крові проводяться за графіком:

ЗАК – кожного дня;
Глюкоза крові – понеділок, середа, п’ятниця;
Понеділок – Печінкові, білірубін, АсТ, АлТ ;
Вівторок – Ревмопроби, ПТІ, фібрин, фібриноген;
Середа – Ниркові, холестерин, ГГТ;
Четвер – Сечова кислота, CRB, фібрин, фібриноген;
П’ятниця – Печінкові, коагулограма, ГГТ, ПТІ.

Джерело: Вісник Кагарличчини — Головна