Вісник Кагарличчини — Пам’яті Героя

image
1 Березня 2024, 13:12
Поділитися:

22 лютого у Кагарлицькому історико-краєзнавчому музеї відбулася зустріч учнів Кагарлицького ліцею №1 з батьками Олега Фоміна – воїна, який віддав своє життя на вівтар боротьби за незалежність України.
Участь у зустрічі взяли також начальник відділу культури Кагарлицької міської ради Олена Петленко, працівники музею, журналісти.

Того дня в об’єктиві часу об’єдналися минуле та сучасність, розкриваючи перед очима учасників заходу з одного боку біль та жорстокість, а з іншого – невимовну силу духу воїнів.

Зустріч стала не лише сторінкою історії, але і віддзеркаленням безсмертності героїв, які віддали все заради благополуччя та щасливого завтрашнього дня кожного українця.

Директор музею Валентина Віценко розповіла присутнім про перші дні широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, детально зупинившись на 38 днях окупації Київщини.

Батьки воїна Олега Фоміна – Тетяна Миронівна та Володимир Анатолійович – поділилися з учнями спогадами про життя свого сина.

Зі сльозами на очах розповідала мама про те, як Олег прагнув захищати Україну, як віддавав серце своїй роботі та як героїчно боронив наші землі від загарбника.
Навчаючись у ліцеї, Олег Фомін був старанним учнем і активним учасником художньої самодіяльності, сумлінно виконував усі доручення педагогів. Був членом аматорського театру «Стороннім В.», що діяв при Кагарлицькому міському центрі культури та дозвілля.

Олег завжди мав активну громадську позицію. Із перших днів повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну був членом добровольчого формування Кагарлицької міської територіальної громади. 22 березня 2022 року підписав контракт добровольця територіальної оборони, ніс службу на одному із блокпостів. Через деякий час був переведений до бойового підрозділу швидкого реагування.

Служив на посаді стрільця помічника гранатометника 2 механізованої роти 2 механізованого батальйону військової частини А4638. Проходив стажування у Великобританії.

Загинув Олег 12 липня 2023 року поблизу Бахмуту Донецької області. Тоді Герою виповнилося лише 24 роки.

Учасники зустрічі ледь стримували сльози, слухаючи батьків воїна.

Неабияк вразили учасників заходу й експонати музею, які надають змогу молодому поколінню краще розуміти й поважати подвиг захисників.

Всі, хто бажав, мав змогу переглянути альбом зі світлинами Героя, ознайомитися з його нагородами, поспілкуватися з батьками Олега Фоміна сам на сам.

Джерело: Вісник Кагарличчини — Головна