Вісник Кагарличчини — Навчальний рік позаду

image
9 Червня 2024, 21:19
Поділитися:

Напередодні завершення навчального року пропонуємо увазі читачів інтерв’ю з начальником відділу освіти Кагарлицької міської ради Надією Омельченко, в якому вона розповідає про досягнення учнів і педагогів Кагарличчини, ділиться своїми враженнями про підсумки року та планами на майбутнє.

“Цього року маємо багато приводів для гордості”

– Надіє Олексіївно, які ключові моменти цього навчального року? Які досягнення ви б хотіли відзначити?

– Щорічно після завершення навчального року ми аналізуємо успіхи наших учнів та педагогів. Цього року маємо багато приводів для гордості.

Так, троє учнів стали призерами науково-дослідницьких робіт у Малій академії наук. До того ж учениця 9-Б класу міського ліцею №3 Алла Солошенко здобула тут перше місце.

36 учнів стали призерами на Всеукраїнських олімпіадах та міжнародних творчих конкурсах, таких як мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка та Петра Яцика.

– Чи можете ви навести конкретні приклади?

– Так. І я пишаюся, що в нашій громаді є такі діти, які в обласних олімпіадах виборювали навіть не одне, а два і більше місць.

Зокрема, Анастасія Візьонок – учениця Кагарлицького ліцею №1 – виборола чотири призових місця (два других і два третіх) із навчальних предметів: історія, українська мова і література, а також астрономія. Учень Кагарлицького ліцею №3 Назар Запорізький був першим із технологій трудового навчання. Олександра Федорченко, теж учениця Кагарлицького ліцею № 1, посіла перше місце у міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Григоровича Шевченка. Катерина Лісова з Кагарлицького ліцею №1, у цьому ж конкурсі посіла 2 місце, а з предметної олімпіади також виборола 2 місце. Тому саме ці учні 29 травня поїдуть на обласний захід обдарованих дітей, де отримають, звісно, заохочення.

Премія міського голови – стимул до успіхів

– А як міська влада стимулює успіхи учнів?

– У Кагарлицькій міській раді розроблено положення про преміювання обдарованих дітей. Це -Премія міського голови. За перше місце вручається премія 1000 гривень, за друге – 800 і за третє – 700 гривень. Якщо учень виборов чотири призових місця, то звісно, що він отримає чотири грошові премії з кожного предмета.

28 травня відбудеться урочисте нагородження Премією міського голови переможців олімпіад, творчих конкурсів, а також вихованців гуртків та спортивних секцій.

Окрім згаданих вище досягнень, ми маємо й інші. Багато учнів здобули призові місця в конкурсах з образотворчого мистецтва, у складі художніх колективів тощо.

У нас є і багато талановитих спортсменів. І хоча команди з Кагарличчини й не здобули перших місць у районному етапі Всеукраїнської гри “Пліч-о-пліч”, наші учні посіли другі, треті та четверті місця. Це теж чудовий результат.

Також футбольна команда Кагарлицької ДЮСШ під керівництвом тренера Романа Свиридченка неодноразово здобувала перемоги на обласних першостях та турнірах.

Тож всі ці діти також отримають Премію міського голови. Але ми розділили її вручення на два етапи. Спочатку нагородимо переможців і призерів олімпіад, інтелектуальних і творчих конкурсів, а потім дітей, які успішно займаються у гуртках Центру творчості та мають спортивні досягнення.

Також подяки будуть вручатися нашим вчителям, педагогічним працівникам, які готували переможців. До речі, наші вчителі теж успішно взяли участь у конкурсі “Учитель року-2024”, увійшовши до п’ятірки кращих у своїх номінаціях.

Учасники освітнього процесу (учні, батьки та учителі) протягом року велику увагу приділяли волонтерській діяльності: влаштовували ярмарки, виставки, благодійні акції тощо. Найактивнішим волонтером, в нашій громаді – є учень 8 класу Кагарлицького ліцею № 3 Ярослав Радом. Він постійно допомагає нашим військовим, виготовляє павербанки, ліхтарики та збирає дрони.

Ми пишаємося нашими дітьми та педагогами, які здобули такі вагомі результати та наближають перемогу!

Мультипредметний національний тест розпочнеться з 4 червня

– А що ви можете сказати про національний мультипредметний тест? Коли і де він проходитиме?

– Мультипредметний національний тест розпочнеться з 4 червня. Я не можу сказати, на базі якого закладу він буде проходити, але наші діти вже зараз разом зі своїми учителями активно готуються до нього.

Вручення документів про освіту відбудеться 28 червня – для учнів 11 класів, 14 червня – для учнів 9 класів.

Вчитися в безпеці

– Надіє Олексіївно, які виклики стояли перед системою освіти Кагарличчини цього року і як ви їх вирішували?

– Упродовж останніх років вся країна змушена долати безпрецедентні виклики, пов’язані з повномасштабною війною. І найголовнішим пріоритетом для освітян, безперечно, стала безпека наших дітей.

Робота з облаштування укриттів в нашій громаді розпочалася ще у 2022 році. У 2023-2024 році ми продовжили цю роботу.

Зокрема, працювали над встановленням внутрішніх туалетів в укриттях. Це було зроблено в четвертому та другому міських ліцеях, що значно покращило умови перебування дітей в укриттях. Також було проведено роботу з облаштування додаткових кімнат укриття в ліцеї №4, щоб дати можливість учням із змішаної форми навчання перейти повністю на очну форму навчання.

Також продовжується робота над облаштуванням укриття в міському ліцеї №3. Наразі для реалізації цього масштабного проєкту (площа укриття понад 800 квадратних метрів) розроблена проєктно-кошторисна документація, і ми очікуємо на освітню субвенцію з державного бюджету.

Водночас завершено ремонт та облаштування кімнати у ліцеї №3, площею понад 100 квадратних метрів, яка буде використовуватися як Кабінет захисту України та Клас безпеки. Ремонт, як я щойно сказала, вже завершено, меблі придбані та завезені. Загальна вартість ремонту склала близько 600 тисяч гривень. Це все кошти з міського бюджету. Були придбані нові столи, 80 стільчиків, шафи, інтерактивний тир, 3D-моделі дрона.

Також ми плануємо ввести в дію Центр військово-патріотичного виховання, де діти будуть проходити навчання як з домедичної підготовки, так і з військової підготовки.

Нині укриття в навчальних закладах Кагарличчини обладнані всім необхідним: це і пожежна безпека, і медикаменти, вода, продукти харчування, меблі.

Робота з покращення умов перебування в укриттях буде продовжуватися.

Харчування учнів: кроки до покращення

– Чи плануєте ви впроваджувати нові моделі харчування в школах Кагарлицької громади?

– Покращення харчування учнів – одне з пріоритетних наших завдань.

Згідно з нових вимог, харчування учнів проводиться або в базовій кухні, опорній кухні та фабриці кухні. Фабрики кухні у нас, на жаль, в громаді немає. Ми знаємо, що Фабрика кухні на Київщині є лише у Бучанській громаді. А проєкт «Опорної кухні» ми виготовили. Більшу частину приміщення під це вже відремонтували ще в 2019 році. Зробили їдальню і частину харчоблока, який забезпечили сучасним обладнанням. Залишилося відремонтувати складські приміщення, знову ж таки там має бути туалет, душова кабіна і відокремлений вихід згідно всіх вимог. Загальна вартість проєкту склала 1 мільйон 927 тисяч гривень. Вже є постанова про виділення коштів з державного бюджету на капітальні ремонти опорних кухонь. І наша кухня на базі міського ліцею №3 – в пріоритеті.

Чому знову мова йде про третій ліцей? Тому що в перспективі цей заклад визначений і вже затверджений обласною державною адміністрацією як майбутній профільний ліцей, який розпочне свою діяльність згідно з вимог освітньої реформи у 2027 року. Відповідно, що в зв’язку із цим, цьому навчальному закладу і приділяється більша увага.

Окрім цього впродовж року було розроблено проєкт по базовій кухні на міський ліцей № 2.

Упродовж року постійно відбувалося покращення матеріальної бази. Так, ми закупили і новий посуд для шкільних їдалень, і технологічне обладнання, в т.ч. придбані меблі для харчоблоку Буртівської гімназії.

Безпека дітей: пріоритет №1

– Чи відповідають навчальні заклади Кагарличчини всім нормам та вимогам пожежної безпеки?

– Окрім облаштування укриттів у ліцеях та гімназіях Кагарлицької громади, значна увага у цьому навчальному році приділялася пожежній безпеці.

Зокрема, встановлено пожежну сигналізацію у всіх навчальних закладах Кагарличчини, окрім ліцею №3 – проєкт для цього закладу вже є і нині ми очікуємо кошти на його реалізацію.

На базі Черняхівської гімназії був відкритий Клас безпеки.

Також було встановлено пожежну сигналізацію у ліцеї №2, проведено капітальний ремонт укриття у дошкільному закладі “Ромашка”, тривають роботи з облаштування укриття у дитсадку «Теремок» (с. Мирівка), ведеться робота зі встановлення теплових носіїв для обігріву укриттів у дошкільних закладах сіл Черняхів та Стави.

Триває облаштування пожежних водойм у Черняхівській гімназії та Мирівському дошкільному закладі “Теремок”.

Літні плани: відпочинок та навчання

– Які можливості для розвитку та відпочинку матимуть діти під час літніх канікул?

– Цього літа на дітей громади чекає насичена програма.

Відкриються пришкільні табори з групами короткого перебування на базі Центру творчості та табір англійської мови “GoСamp” на базі міського ліцею №3.

При гімназіях та ліцеях працюватимуть гуртки, де діти зможуть подолати освітні втрати, отримавши додаткові знання та навички. Педагоги надаватимуть консультації та допомогу учням до початку відпустки.

Забезпечення шкіл: обладнання та сучасні технології

– Які найсуттєвіші покращення в матеріально-технічній базі навчальних закладів Кагарличчини відбулися за цей рік?

– У 2023-2024 році значна увага приділялася покращенню матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Зокрема, було створено сучасне освітнє середовище на базі ліцею №3.

Значно покращилася ситуація і з забезпечення підручниками. Завдяки коштам державного та місцевого бюджетів вдалося придбати нове обладнання та меблі.

Відтепер кожен учитель має ноутбук для проведення очного та дистанційного навчання.

Придбано меблі для Кагарлицьких ліцеїв №1 та №3, а також для міського дошкільного закладу “Теремок” та ДНЗ «Ромашка».

Закуплено комп’ютерне обладнання для 5-го класу міського ліцею №2.

Нині у Черняхівській гімназії завершуються роботи зі встановлення нового комп’ютерного класу.

Звісно, що будемо робити й надалі все від нас залежне над покращенням матеріально-технічної бази як закладів загальної середньої світи, так і закладів дошкільної освіти.

По дошкіллю у нас ще є питання із забезпеченням вихователів ноутбуками. Втім, ми працюємо і в цьому напрямку.

Плануємо й надалі покращувати матеріально-технічну базу шкіл та дошкільних закладів.

Зокрема, буде вирішено питання щодо забезпечення дошкільних закладів ноутбуками.

5-6 класи всіх шкіл громади отримали мультимедійні проектори та дошки-екрани.

Підвезення учнів: комфорт та доступність

– Чи задоволені ви поточним станом справ з підвезенням до навчальних закладів учнів?

– Наша громада постійно працює над тим, щоб діти могли комфортно дістатися до ліцеїв. Зараз ми підвозимо 645 учнів, і ця потреба щороку зростає. Це пов’язано з тим, що багато сільських навчальних закладів стали гімназіями, тож, відповідно, 10-11 класів там немає.

У цьому навчальному році проблем з підвезенням у нас не було. Але вже цього року плануємо придбати новий шкільний автобус. Для цього ми вже подали відповідну заявку.

Було гарантовано, що з місцевого бюджету на умовах співфінансування буде виділено 20% необхідних коштів. Втім, остаточне рішення буде прийматися на рівні Київської області. Яким воно буде – ще невідомо, як і те, яку кількість автобусів буде закуплено на область, і які громади будуть пріоритеті.

Створення профільних ліцеїв – пріоритет на найближчі роки

– Які плани на майбутнє щодо розвитку освіти в Кагарлицькій громаді?

– У найближчі роки Кагарлицька громада активно працюватиме над створенням профільних ліцеїв. Це дозволить учням отримати не лише якісну загальну освіту, а й поглиблені знання та навички в обраній ними сфері.

Нове положення про профільні ліцеї буде розроблено до 2027 року. Воно враховуватиме зміни в освітніх стандартах, де передбачено 12-річне навчання.

Після затвердження законодавчої бази буде проведено широке обговорення з батьками та педагогами. Це дозволить максимально врахувати їхні думки та потреби.

Якщо говорити на найближчу перспективу, то наступного навчального року ми плануємо продовжити облаштування укриттів, вдосконалювати матеріально-технічну базу гімназій та ліцеїв, підвищувати кваліфікацію вчителів, впроваджувати нові освітні методики.

Спільна робота: ключ до успіху

– Підводячи підсумки навчального року, що б ви хотіли сказати наостанок?

– Цей навчальний рік для нас був насиченим та плідним. Ми багато чого досягли, але попереду ще багато роботи.

Хочу подякувати всім: міському голові Олександу Панюті, депутатам міської ради, педагогам та батькам за співпрацю та плідну роботу!

Разом створюємо для наших дітей сучасне та комфортне освітнє середовище, яке дає їм можливість розвивати свої таланти та здібності.

Я вірю, що завдяки спільним зусиллям ми зможемо й надалі покращувати якість освіти в Кагарлицькій громаді.

Джерело: Вісник Кагарличчини — Головна