Вісник Кагарличчини — Кагарлик відзначає День вишиванки

image
10 Червня 2024, 01:27
Поділитися:

16 травня, у День вишиванки, Кагарлицький міський центр культури та дозвілля перетворився на справжню скарбницю українського народного мистецтва.

У паркетному залі розгорнулася виставка, яка вразила всіх відвідувачів багатством барв, візерунків і глибиною української автентики.

Майстрині з різних куточків Кагарлицької громади – з Зеленого Яру, Шпендівки, Ставів, Сущан, Переселення, Демівщини, Липовця, Горохуватки, Слободи та, звичайно ж, Кагарлика – представили вишиванки, вишиті рушники, картини та навіть сценічні костюми.

Кожна робота – це не просто візерунок на полотні, а тонка історія, вкладена в кожен хрестик, в кожен шовковий стьожок. Це душа українського народу, його багатство, його краса.

Особливу увагу відвідувачів привернула колекція вишиванок з фондів Кагарлицького історико-краєзнавчого музею.

Десятки сорочок, кожна з яких несе в собі відголосок минулих часів, розповідали про життя та побут наших предків, про їхні традиції.

У рамках виставки вишивки Горохуватський сільський клуб запропонував цікавий майстер-клас “Оберіг”, де кожен охочий мав можливість виготовити ляльку-мотанку.

Під чуйним керівництвом досвідчених майстринь учасники майстер-класу крокували за кроком, опановуючи мистецтво виготовлення ляльки-мотанки.

Вони уважно повторювали рухи майстринь, й незабаром у їхніх руках також з’являлися акуратні, витончені ляльки-мотанки.

Відвідувачі виставки в Кагарлицькому МЦКД не стримували свого захоплення від побаченого. Їхні щирі емоції та слова подяки майстриням стали найкращою оцінкою їхньої праці та таланту.

Джерело: Вісник Кагарличчини — Головна