Вісник Кагарличчини — Благодійний концерт у Кагарлику

image
17 Листопада 2023, 16:04
Поділитися:

11 листопада в Кагарлицькому міському центрі культури та дозвілля відбувся благодійний концерт «Єднаймося, люба родино!». Приурочили дійство до Дня працівників культури й аматорів народного мистецтва та 50-річчя заснування народного аматорського хорового колективу Кагарлицького МЦКД. А його організатори ставили за мету зібрати кошти кагарлицьким волонтерам, які плетуть маскувальні сітки на замовлення ЗСУ, на витратні матеріали.

До початку концерту його глядачі та учасники в фоє Кагарлицького МЦКД оглядали виставку малюнків та поробок керівників та вихованців гуртків закладу під звуки духового оркестру (керівник Ігор Ільченко). А також активно брали участь у благодійній лотереї на підтримку ЗСУ.

Народному хору Кагарлицького МЦКД – 50

Присутні у глядацькій залі цього дня отримали неабияку насолоду від української пісні та патріотичних хореографічних номерів.

Найперше – увага загалу була прикута до ювілярів. Адже 50 років – то не абиякий вік для творчого колективу. Але й надбання – досвід та вміння, накопичені за цей час, вилилися у високому виконавський рівень продемонстрували хористи. Недарма ж хор має звання «народний». Керує нині колективом непересічний майстер своєї справи Олексій Михайлов.

Тож у виконанні ювілярів зі сцени лилися «Ой, зійдімося, роде», «Стежечка», «Отаман», «Єднаймося, люба родино», «Реве та стогне», «Нам є що захищати»…

А знамениту «Ой, у лузі червона калина», яка стала символом боротьби України із загарбниками, доповнену патріотичною композицією, разом із хоровим колективом виконувала й зала. А презентувати своє вміння допомагали народному хору дитячий та дорослий хореографічні колективи Кагарлицького МЦКД «Дивограй» та «Барви».

Ведуча Лейла Джабієва згадала сторінки створення та становлення хору, його здобутки, проілюструвавши все це відеопроєкцією фото на екрані.

Віншували й тих його нинішніх учасників, хто вже багато років віддав рідному колективу. Понад 47 років із хором Галина Куца та Марія Стеценко. Понад 29 років – Марія Вайнблат, Раїса Марущак, Лідія Єськова, Микола Семенюк. Понад 19 років – Василь Бублик, Володимир Копильний та Марина Волошин.

Вшанували ветеранів і захисників

А ветеранів колективу, які нині не мають змоги його відвідувати, але були присутні на концерті, привітали квітами та теплим словом.

Хвилиною мовчання вшанували тих учасників народного аматорського колективу, хто пішов за вічну межу.

«Дорогі друзі, сьогодні ми віддаємо особливу шану тим, хто віддав своє життя за нашу безпеку та свободу. Вони — наші герої, воїни, які несли на своїх плечах важливе завдання і завжди стояли на варті нашої країни. І сьогодні тільки завдяки їхньому героїзму ми маємо можливість стояти на цій сцені. Адже вони ризикували всім, щоб ми могли жити в мирі. Вони віддали найбільшу жертву — свої життя. Ми пам’ятаємо кожне ім’я, кожне обличчя, кожен життєвий шлях, який був припинений війною», – наголосила ведуча.

Світлій пам’яті кожного українського воїна було присвячено пісню «Українське сонце» у виконанні чоловічого квартету МЦКД.

Вітання та нагороди працівникам культури й учасникам хору

Не обійшлося того дня і без офіційних вітань та нагород.

Від імені Кагарлицького міського голови та від себе особисто учасників хору та працівників культури Кагарличчини привітала заступник міського голови Валентина Циганок. Наголосивши на важливості розвитку та підтримки галузі культури, вона вручила відзнаки: Грамоту Обухівської РВА директору Черняхівського будинку культури Світлані Безвербній; Подяки Кагарлицької міської територіальної громади та квіти Олексію Михайлову, керівнику народного хорового колективу Кагарлицького МЦКД, Людмилі Поліщук та Катерині Янченко, учасницям народного «Ансамблю української пісні» МЦКД, Валентині Фундамент, керівнику народного аматорського колективу «Берегиня» Ставівського будинку культури, Світлані Ріхсієвій, художньому керівнику
Ставівського БК, Ларисі Матоляк, бухгалтеру централізованої бухгалтерії відділу культури Кагарлицької міської ради, вокальному колективу Кагарлицького міського центру культури та дозвілля «Заграва».

Начальник відділу культури Кагарлицької міськради Олена Петленко та голова Кагарлицької міської організації Профспілки працівників культури Антоніна Коршунова після палких вітань колегам теж вручили нагороди. Тож, Подяки міської профспілки отримали Альона Демченко, директор Ліщинського будинку культури, Оксана Дишлева, директор Шпендівського будинку культури, Олена Кузьменко, завідувачка Антонівського клубу, Оксана Глуша, прибиральниця службових приміщень Буртівського будинку культури.

А ще Олена Петленко вручила відзнаки від департаменту культури та туризму Київської ОВА та Київської обласної ради бібліотекарям Тетяні Папенко, Буртівська філія, Ользі Мороз, Кадомська філія та Олені Головченко, Демівщинська філія.

Зауважимо, що від Київської обласної ради під час обласних урочистостей отримали грамоти директор Кагарлицького міського центру культури та дозвілля Володимир Копильний, директор Кагарлицького історико-краєзнавчого музею Валентина Віценко та художній керівник Халчанського будинку культури Євгенія Процюк.
Також Олена Петленко вручила грамоти та подарунки кожному з учасників народного аматорського хорового колективу. А ще передала подарунок і для Центру культури й дозвілля – роутер.

Подарунки ювілярам

Своєю чергою директор МЦКД Володимир Копильний презентував ювілярам солодкий подарунок – торт.

Музичними подарунками вітали того дня своїх колег гурт Кагарлицького МЦКД «Зорецвіт» (Катерина Кучеренко і Юлія Мовчан), ансамбль української пісні МЦКД (керівник Анатолій Климак) та гості з Богуслава – народний гурт «Надросяни». Вірш «Український прапор» проникливо продекламувала Лейла Джабієва.

Згодом стало відомо, що під час благодійного концерту було зібрано 7500 гривень, які передадуть для придбання матеріалів для маскувальних сіток.

Джерело: Вісник Кагарличчини — Головна