Вільний ринок землі запрацює лише після обнулення договорів оренди, – свободівець Кузьмич

image
15 Липня 2020, 11:22
Поділитися:

15 июля 2020 г. 11:06

Ринок землі стартує вже у жовтні 2020 року. Проте вільного та масового продажу в столичному регіоні не очікують – вся земля під орендою на 25-49 років. Змінити ситуацію і вплинути на розвиток сільського господарства зможе лише обнулення договорів оренди. Проте за умови, що єдиним покупцем землі стане саме держава.

Про це KV розповів в інтерв’ю голова Згурівської районної ради, член ВО “Свобода” Степан Кузьмич.

“Зняття мораторію на сільськогосподарські землі, паї селян поки що жодним чином не вплине, якщо не будуть обнулені договори оренди. Купуй не купуй, а земля ще 25 років перебуватиме в оренді. Землю купуватиме частинами той, хто її орендує. Тож вільного ринку не буде”, – розповів Кузьмич.

в Телеграм

На його думку, не варто очікувати і масового продажу землі селянами. Адже більша частина населення підписали договір оренди на 49 років і давно отримали за це відповідні виплати.

“Проте, якщо ж таки орендні договори анулюють, відбудеться різке зростання сільських господарств й рівня життя на селі. Відкрився би вільний доступ до спадкових земель, а одноосібники одержали би шанс розвивати свій бізнес. Але це питання на законодавчому рівні лобіюють таким чином, щоб усе залишити в руках агрохолдингів”, – додав він.

Читайте: Степан Кузьмич: “Позиція “Свободи” – єдиним і ефективним покупцем землі має стати держава”

Також він зауважив, що сьогодні досі не передбачено механізму передачі землі. І в цьому плані він підтримує позицію ВО “Свободи: буде земля – буде держава.

“Позиція “Свободи” – єдиним і ефективним покупцем землі має стати держава. А вже потім вона має передати через громади її в оренду землевласнику зі підтримки асоціацій аграріїв. Сьогодні ж досі немає механізму передачі землі. Якщо є юридична особа – це вже потенційний іноземець. Не можна допустити до української землі “офшорників” та агрохолдинги, лише тому, що вони заплатять більше коштів. Що таке гроші, у порівнянні з нашою родючою землею?”, – резюмував він.

Нагадаємо, укрупнення територій в громади дозволить скоротити витрати на утримання адмінапарату і дати малим селам шанс на розвиток. Проте деякі райони Київщини з меншою кількістю населення таки розділили на декілька ОТГ. В той час, коли лише в Києво-Святошинському районі 90% населених пунктів могли би стати самодостатнім адмінцентром.

Читайте: У Києво-Святошинському районі 90% територій могли б стати центрами громад, – голова фракції ВО “Свобода” Олександр Однороманенко

Фото: 4.bp.blogspot.com

КиевVласть

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона