«Відмили» 3 млн грн на реконструкції інфекційного відділення дитячої лікарні у Броварах | Трибуна

image
8 Березня 2024, 19:47
Поділитися:

У Броварах за реконструкцію інфекційного відділення дитячої лікарні переплатили 3 млн гривень. Відомо, що керівник приватного підприємства вніс неправдиві дані щодо вартості та обсягів проведених робіт. Про це повідомила Київська міська прокуратура.

За даними слідства, у 2021 році між Департаментом регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації та приватним товариством було укладено договір на реконструкцію інфекційного відділення центру «Дитяча лікарня» у Броварах.

«По завершенню реконструкції, керівник приватного товариства вніс недостовірні дані до актів виконаних робіт щодо вартості та обсягів проведених робіт», – йдеться в повідомленні.

Водночас відповідальна службова особа прийняла роботи як виконані в повному обсязі.

Через такі дії з місцевого бюджету за невиконані роботи безпідставно перерахували понад 3 млн гривень. Це підтверджено висновком судової економічної експертизи.

Правоохоронці повідомили про підозру директору приватного товариства та службовій особі Київської обласної військової адміністрації за фактом розкрадання бюджетних коштів.

Посадовцям повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом України, а саме:

ч. 5 ст. 191 – розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем;
ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 – службове підроблення;
ч. 2 ст. 367 – службова недбалість.

Максимальне покарання за вчинення таких правопорушень передбачає до 12 років ув’язнення.

Нагадаємо, кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, що стосується розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем під час реконструкції в Броварах інфекційного відділення дитячої лікарні відкрито  04.11. 2022 р.

08 лютого 2023 р. слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва виніс ухвалу в справі про надання дозволу на проведення обшуку квартири одного з фігурантів справи задля вилучення оригіналів та копій низки речей та документів.

зазначимо, що тендер на проведення реконструкції оголосив Департамент регіонального розвитку КОДА і провів його в травні 2021 р. Із трьох претендентів переможцем визначено молоду столичну фірму – ТОВ «Ласт Буд Кепітал».

Реконструкція мала відбуватися на умовах співфінасування з обласного та міського бюджетів. Із обласного бюджету витрати мали скласти  25 млн 933 тис. 316 грн, із міського – 6 млн 720 тис. 453 грн. Згідно з умовами оплати договору, 30% від вартості робіт мали заплатити авансом, 70% – після виконання робіт. Завершитися роботи мали до кінця 2021 року.

Нагадаємо, цією реконструкцією опікувалася Марина Сапожко – депутатка облради, яка в той час була заступницею голови облради і, власне, це був її «політичний» проєкт.

Після усунення з посади пані Сапожко навесні 2021 року, роботи з реконструкції ще деякий час тривали.

У січні 2023 року стало відомо, що область відмовилася від реконструкції. Тоді під час сесії міської ради Ігор Сапожко назвав причини: зміна обласного керівництва та не ухвалення обласною радою проєкту рішення щодо капітального будівництва всіх об’єктів в області.

Станом на січень 2023 р., в інфекційному відділенні підрядник зробив робіт на 22 млн 893 тис.грн із запланованих на 31 млн 958 тис. (понад 71%).

У січні 2023 р. депутати міськради на «коригування» внутрішніх робіт і оновлення проєкту виділили 1 млн грн – взяли з будівництва вул. Симоненка.

У грудні минулого року виконком затвердив проєктну документацію по об’єкту «Реконструкція інфекційного відділення центру «Дитяча лікарня». Після перегляду і коригування проєктно-кошторисної документації, чиновники зазначили, що на реконструкцію відділення ще необхідно 218 млн 492 тис. грн. Необхідну процедуру із затвердження проєктно-кошторисної документації пройдено, проте у громади немає коштів, аби відновити будівельні роботи.

ФОТО – Київська міська прокуратура

Читайте також:

Для інфекційного відділення центру «Дитяча лікарня» планують добудувати укриття

На завершення реконструкції інфекційного відділення дитячої лікарні у Броварах потрібно ще понад 218 млн грн

Дитяче інфекційне відділення в Броварах реконструює фірма, що фігурує в кримінальному провадженні

Реконструкцію інфекційного відділення броварської дитячої лікарні область переклала на місцевий бюджет

Реконструкція інфекційного відділення броварської дитячої лікарні: що зроблено і коли завершиться?

Джерело: Трибуна – Бровари