Відкриття виставки «Жива традиція»

Відкриття виставки «Жива традиція»
21 Серпня 2024, 15:42
Поділитися:

Головна  /  Відкриття виставки «Жива традиція»

|  21. 08. 2024

20 серпня у Білій Церкві, у виставковому залі бібліотеки №5, було відкрито виставку до Дня Незалежності України, під назвою «Жива традиція».

Глибока любов до свого рідного живить усе найшляхетніше та найгуманніше. Ця любов є природною рисою, притаманною всім народам. Вона є невичерпним джерелом енергії людини, яка надихає творити красу, створювати вироби сповнені гармонії та потужної енергетики.

Тому народне мистецтво – це минуле в сьогоденні, жива традиція, ланцюг, що незмінно зберігає спадкоємність поколінь, народів, епох. З покоління в покоління передавалися таємниці технічної майстерності, вдосконалювалися прийоми обробки природних матеріалів. Кожен виріб без перебільшення несе в собі добро, радість, тепло рук майстра.

Так можна сказати і про наших майстрів, які вже багато років беруть участь у виставці народних художніх промислів «Жива традиція». Завдяки їхнім витворам мистецтва ми маємо можливість доторкнутися до цього величного багатства нашого народу.

Цього року на виставці понад 50 майстрів, а також студенти Білоцерківського професійного ліцею представили свої роботи, виконані у найрізноманітніших видах мистецтва.

Деякі автори так розповідали про себе та про свою творчість:

Ірина Любарцева – автор робіт з мікровишивкою: «У цій техніці я роблю сувеніри, іграшки та обереги. Обереги – це бродівське письмо, ним у закодованих символах та орнаментах зображені імена, позивні воїнів. Я передаю їх на фронт, аби захищали та оберігали наших війсьвослужбовців».

Ірина Дудчик – майстриня писанкарства: «Цим мистецтвом захоплююся з дитинства. Наразі маю можливість вчити писанкарству дітей, адже навчаю вихованців Центру позашкільної освіти «Соняшник». За писанкою українців ідентифікують у світі, це наше коріння, наші древні традиції і їх обов’язково потрібно передавати молодому поколінню».

Ольга Слободяник – автор ляльок-мотанок: «Хоча дехто називає мої ляльки мотанками, насправді це авторські ляльки, які створені в стилі української народної ляльки на основі вузлової ляльки. Ми їх створювали спільно з чоловіком, він як основа сім’ї робив її дерев’яну основу, а я розробляла декор та одяг.

Тут представлено три ляльки – жінки у різному віці. Вишивку для оздоблення їх одягу розробляла я протягом півроку. Вона прив’язана до нашої садиби, до нашої землі, наших родинних дерев. Яблуня, яка переживає вже другу війну, стала праобразом дерева – родючості та символом стійкості. Саме її зображено на одязі жінок.

У дівчинки вона цвіте, навколо неї в’ють пташечки. Постать юнки вільна, безтурботна та мрійлива, її очі горять, адже вона не знає ще справжнього життя.

Жінка – вона вже доросла, вона дізналася, як бути матір’ю, її яблуня вже квітує і дала плоди. Її постать міцна, і вона тримає на собі багато всього, адже вона може це – вона сильна.

А бабуся вже відквітувала, пожинає свої життєві плоди, у неї здійснилася мрія про онуків і біля її дерева обереги їжачки.

І орнаменти одягу і стара бабусина мішковина, з яких зроблені ляльки є символічними».

Під час заходу всі охочі мали можливість взяти участь у майстер-класі в техніці з вибивання килимів, яку провела майстриня Олена Климчук.

Експозиція триватиме до 15 вересня, тож, у вас є нагода запросити рідних, друзів, ознайомитися зі творчістю місцевих майстрів, відкрити нові техніки мистецтва.

Виставковий зал бібліотеки №5 (просп. Незалежності, 55) працює з 10.00 до 18.00, субота – вихідний. Вхід вільний.

Фото

Джерело: Біла Церква – офіційний сайт