Відбувся телеміст між українськими та азербайджанськими дітьми

image
6 Листопада 2022, 19:39
Поділитися:

6 листопада 2022 г. 19:31

Між українським містом Дніпро та азербайджанською столицею Баку відбувся другий міжнародний телеміст між азербайджанськими та українськими школярами. Організаторами в Баку виступили Лідія Алієва-Шестак та Людмила Антонова – представники волонтерської організації “Help Ukraine Baku” та керівник Конгресу Азербайджанців Дніпропетровської області Наджаф Ахмедов. З українського боку організатором виступив Геннадій Онищенко – директор Українсько-Азербайджанського культурно-ділового центру Національного технічного університету “Дніпровська політехніка”.

Про цеKВповідомили організатори телемосту.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Адже так важливо у скрутні часи триматися разом і підтримувати один одного, і найбільший такий маркер підтримки — це діти, адже саме в їх вустах звучить істина”, — наголосив Геннадій Онищенко.

Підписуйтесь на “КиївВладу”

Серед дітей у Баку були як азербайджанські діти, які раніше проживали в Україні, так і українські діти, які тимчасово приїхали до Баку. Їхнім завданням було через свої таланти висловити своє бачення слогана “Ні війні!”.

Діти танцювали та розповідали вірші, малювали, показували свої спортивні досягнення. Серед учасників була Оксана Наконечна, яка представляє Азербайджан на міжнародних змаганнях з карате та здобула багато медалей, гідно представляючи наші країни на міжнародній арені.

Діти, представники азербайджанської діаспори в Україні, які зараз проживають у Баку, виконали зворушливий танець “Шуша” та приурочили його до Дня Перемоги (Zəfər Günü) Азербайджану.

“Захід був у яскравому національному колориті і кожен номер демонстрував наскільки у наших країнах діти талановиті та креативні, зберігають свою культуру, національну ідентичність. І, звичайно, вони заслуговують на мирне небо над головою. Ці діти — майбутнє українсько-азербайджанських відносин, і я дуже щаслива бачити, що вони люблять і Україну, і Азербайджан, і зростають у дусі цінностей наших народів — цінностей гуманізму, поваги до прав людини, любові до батьківщини… Діти – наше майбутнє, продовження не лише нас самих, нашого роду, а й нашої держави. Ми повинні зробити все можливе, щоб майбутнє наших дітей було щасливим та щоб діти росли під мирним небом. Сьогодні діти змогли в силу своїх можливостей висловити свою позицію та бачення слогана “Ні війні!”. Сьогодні вони були щасливими, діти з України та Азербайджану висловили солідарність один одному — і це головне”, — наголосила Лідія Алієва-Шестак.

Почесною гостею заходу стала Марія Стадник, яка підтримала дітей та висловила свою подяку всім учасникам заходу у Баку та Дніпрі. Також виступив ректор НТУ “Дніпровська політехніка” Олександр Азюковський, який привітав важливу ініціативу в ім’я українсько-азербайджанського діалогу.

Фіналом заходу було вручення дипломів за участь та цінних подарунків від організаторів.

фото: оргкомітет

Джерело: КиевVласть – новости столицы и столичного региона